25. 4. 2024

Manchester United zdolal v městském derby po obratu rivala City

Fotbalisté Manchesteru United v 20. kole anglické ligy otočili domácí derby se City a výhrou 2:1 se posunuli na třetí místo o bod za městského rivala.

Obhájce titulu poslal do vedení v 60. minutě střídající Jack Grealish, v 78. a 82. minutě ale zařídili obrat Bruno Fernandes a Marcus Rashford.

První manchesterské derby v sezoně přineslo v říjnu divoký výsledek 6:3 ve prospěch City, dnes ale dlouho dominovaly obrany.

Až po hodině hry se po De Bruyneho centru prosadil hlavou Grealish, jenž byl v tu chvíli na hřišti pouze tři minuty.

United se vrátili do hry po kontroverzní vyrovnávací brance.

Rashford v jasně ofsajdové pozici pokračoval k pohybu za míčem a chystal se zakončit z hranice vápna, v poslední chvíli ale ustoupil Fernandesovi a ten se trefil přesně k tyči.

Sudí Attwell nejprve ve spolupráci s asistentem odpískal ofsajd, na radu videorozhodčího ale nakonec branku uznal.

Obrat dokonal vzápětí Rashford, který se prosadil posedmé za sebou. V dresu United se podobný kousek povedl naposledy před 15 lety Cristianu Ronaldovi.

Na domácím hřišti skóroval anglický útočník dokonce v devátém soutěžním utkání po sobě a vyrovnal klubový rekord Dennise Violleta z roku 1959.

„Rudí ďáblové“ ovládli derby po třech porážkách, navíc natáhli vítěznou sérii na devět soutěžních utkání.

Trenér Guardiola neuspěl ve svém 500. ligovém utkání v roli hlavního kouče. „Citizens“ nadále ztrácejí na vedoucí Arsenal pět bodů, „Kanonýři“ mají k dobru nedělní severolondýnské derby na hřišti Tottenhamu.

Anglická fotbalová liga – 20. kolo:

Manchester United – Manchester City 2:1 (78. Fernandes, 82. Rashford – 60. Grealish),

16:00 Brighton – Liverpool, Everton – Southampton, Nottingham – Leicester, Wolverhampton – West Ham United,

18:30 Brentford – Bournemouth.