Mahomes se zapsal do historie vítězstvím Chiefs nad Buccaneers!

Kansas City Chiefs v neděli večer na stadionu Raymond James Stadium porazili Tampa Bay Buccaneers, když se Patrick Mahomes zapsal do historie NFL.

Sedmadvacetiletý Mahomes hodil 249 yardů a tři touchdowny při 23 z 37 z dokončených přihrávek.

Noc nemohla začít hůře pro Tampu Bay, která při úvodním výkopu ztratila míč a nedokázala ho získat zpět.

Kansas City zahájil první útočnou akci večera v červené zóně a o dvě hry později slavil TD tight end Travis Kelce.

Dvaatřicetiletý Kelce je nyní pátý v historii v počtu obdržených yardů (9328) v kariéře tight endů, čímž překonal Roba Gronkowského (9286).

Mahomes tvoří kouzla a historii

Mahomes se stal nejrychlejším QB v historii NFL, který dosáhl 20 000 přihrávkových yardů, a to v pouhých 67 zápasech.

Tento rekord držel quarterback Los Angeles Rams Matthew Stafford, ale k dosažení tohoto milníku potřeboval o čtyři zápasy navíc.

Mahomes se nejen zapsal do historie, ale také se mu podařila vrcholná hra zápasu.

Running back Clyde Edwards-Helaire už předtím zaznamenal rushing touchdown a poslal Kansas City do vedení 14:3, ale poté, co se Mahomes otočkou vyhnul obránci a hodil míč do end zóny, přidal ještě catching TD.

Chiefs kontrolují oba poločasy

Rozehrávač Buccaneers Tom Brady odpověděl touchdownem na wide receivera Mikea Evanse.

Pětačtyřicetiletý Brady při dalším útoku po obratu v poli Chiefs ztratil míč, což vedlo k dalším sedmi bodům hostů před poločasem.

Evans však ještě před poločasovou přestávkou stihl chytit svůj druhý TD a na začátku třetí čtvrtiny snížil na 28:17 pro Tampu Bay.

Chiefs zvýšili své vedení field goalem a pátým touchdownem, než Bucs odpověděli.

Svůj první TD v kariéře v NFL zaznamenal running back Buccaneers Rachaad White.

Ani Mahomesova chyba nevrátila Tampu do hry

Mahomes v závěrečném dějství za stavu 41:24 ve prospěch svého týmu hodil interception.

Brady vedl rychlou jízdu do koncové zóny a dokončil touchdownovou přihrávku na running backa Leonarda Fournettea, čímž snížil na rozdíl 10 bodů.

Přestože obrana Tampy Bay donutila Kansas City k puntu necelou minutu před koncem zápasu, Brady nedokázal nemožné a místo toho se příští neděli utká s Atlantou Falcons, s níž má dvouzápasový náskok.

Chiefs si mezitím před střetnutím 5. týdne s Las Vegas Raiders vylepšili bilanci na 3-1.