26. 4. 2024

Madrid je bílý! Real v derby porazil Atlético a vrátil se do čela ligy!

Zdroj: Freepik

Fotbalisté Realu ovládli madridské derby, v 6. kole španělské ligy vyhráli na hřišti Atlética 2:1. Real Madrid vyhrál všech devět soutěžních utkání v sezoně a je nadále na prvním místě tabulky dva body před Barcelonou.

Real poprvé udeřil v 18. minutě, francouzský záložník Tchouaméni vyslal přesný lob za obranu, na který si naběhl Rodrygo a razantní střelou na přední tyč překonal Oblaka.

O dalších osmnáct minut zvýšili hosté náskok, únik a následná střela Viníciuse sice skončila na tyči, míč se však odrazil k Valverdemu, který zakončil do prázdné branky.

Atléticu se podařilo snížit v 83. minutě, kdy roh Griezmanna vyrazil Courtois pouze do ramene Hermosa, od kterého se míč odrazil do sítě.

V první minutě nastavení Griezmann zahrával další roh, během jeho rozehrávky však střelec gólu Hermoso nedovoleně strčil do Ceballose, za což obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen.