15. 6. 2024

Lopetegui po debaklu s Dortmundem na lavičce Sevilly skončil! Kdo bude jeho nástupce?

Zdroj: Freepik

U fotbalistů Sevilly kvůli špatným výsledkům skončil trenér Julen Lopetegui. Šestapadesátiletý kouč byl odvolán ihned po středečním debaklu 1:4 v Lize mistrů s Dortmundem.

Jeho nástupcem byl dnes jmenován Argentinec Jorge Sampaoli, který podepsal smlouvu do roku 2024.

Lopetegui působil Seville od června 2019 a dovedl ho ke třem čtvrtým místům.

Před dvěma lety s andaluským týmem vyhrál Evropskou ligu, pro klub šlo o šestý titul v soutěži a vylepšení vlastního rekordu.

V probíhajícím ročníku se však klubu nedaří a z deseti dosavadních soutěžních zápasů jen jednou vyhrál. Ve španělské lize je Sevilla s pěti body po sedmi kolech na 17. místě těsně nad pásmem sestupu.

Vedení se proto rozhodlo Lopeteguiho odvolat a podle španělských médií o tom kouče informovalo už před zápasem s Dortmundem. Nahradil ho dvaašedesátiletý Sampaoli.

Bývalý kouč argentinské a chilské reprezentace už v Seville působil v letech 2016 a 2017. Naposledy trénoval do letoška Marseille.

Navzdory vysoké prohře se Lopetegui po utkání s Borussií dočkal od fanoušků Sevilly potlesku ve stoje. Domácí příznivci také skandovali, aby místo trenéra odstoupilo kompletní vedení klubu.

„Mrzí mě, že odcházím z týmu, který miluji. S hráči už jsem se rozloučil. Teď není čas myslet na to, jestli mi klub ukázal dost respektu. Jsem vděčný za vše, co jsem s týmem dokázal,“ řekl v televizním rozhovoru plačící Lopetegui.