28. 5. 2024

Londýnský turnaj UFC má konečně hlavní zápas!

Šéf UFC Dana White potvrdil, že anglický zápasník v těžké váze Tom Aspinall se 19. března v O2 Areně utká proti bývalému šampionovi Bellatoru v těžké váze Alexandru Volkovovi.

Původně měl Aspinall na této akci bojovat se Shamilem Abdurakhimovem, ale zřejmě došlo ke změně plánů a nyní Aspinall, který je na 10. místě žebříčku, dostane Volkova, který je na 5. místě.

Aspinall (11-2) byl ve svých čtyřech vystoupeních v UFC senzační a během nich získal tři bonusy za nejlepší výkon večera.

Bývalý bojovník BAMMA a Cage Warriors zaznamenal zastavení Jakea Colliera, Alana Baudota, Andreje Arlovského a naposledy Sergeje Spivaka. Pro Aspinalla to bude první pětikolový zápas v kariéře.

Volkov (34-9) má za sebou říjnový zápas UFC 267, v němž jednomyslně porazil Marcina Tyburu.

Rus v roce 2021 bojoval ještě dvakrát, v únoru v hlavním zápase knokautoval Alistaira Overeema a v červnu podlehl v pěti kolech Cirylu Ganeovi, pozdějšímu prozatímnímu šampionovi.

Zatímco Aspinall vyhrál všechny své zápasy zastavením, „Drago“ byl za svou dlouhou kariéru zastaven pouze Derrickem Lewisem a Vitalijem Minakovem.