30. 11. 2022

Lewandowski po zpackané penaltě: Omlouvám se! Co na to trenér?

Poláci zvolili defenzivnější taktiku a čekali na svou šanci v zápase. To se stalo krátce před uplynutím hodiny hry, kdy byl nařízen pokutový kop, který však kapitán Robert Lewandowski promarnil.

„Hráli jsme chytře a měli jsme vyhrát. O to hůř se mi to přijímá. Všem se omlouvám a děkuji za slova podpory.

Budeme pokračovat v boji o postup,“ napsal na Facebooku čtyřiatřicetiletý hráč španělského klubu FC Barcelona, který má na kontě 76 reprezentačních gólů, ale na mistrovství světa mu zásah stále chybí.

Trenér Polska Czeslaw Michniewicz přiznal, že bod ze zápasu s Mexikem mu chutná hořkosladce.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma. Vsaď si na Mistrovství světa bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 250,- Kč na první sázku zdarma.

„Remíza v prvním zápase turnaje nás ani Mexičany ale o šance nepřipravila, a to je nejdůležitější. Byl to velmi vyrovnaný zápas s těžkým soupeřem.

Oba týmy si nevytvořily příliš mnoho šancí, i když jsme v ideální chvíli dostali pokutový kop. Je škoda, že se nám nepodařilo skórovat, protože jsme snili o vítězství. V dalších zápasech bude vše záležet na nás,“ řekl 52letý trenér pro webové stránky Polského fotbalového svazu (PZPN).

Litoval, že Lewandowski neproměnil jedenáctý gól, protože se třemi body na kontě by se Polákům v dalších zápasech dýchalo lépe.

„Den před zápasem na tréninku proměnil všech jedenáct penalt. V šatně bylo vidět, že je z celé situace sklíčený. On ví nejlépe, jak se s tímto okamžikem vyrovnat. Jsem si jistý, že nám na turnaji ještě pomůže,“ dodal Michniewicz.

V dalším zápase skupiny C se Poláci v sobotu utkají se Saúdskou Arábií, která v úterý šokovala Argentinu vítězstvím 2:1.

Polský tým se s Argentinci utká 30. listopadu a uzavře tak skupinovou fázi.

„Čeká nás zápas se senzací skupiny – Saúdskou Arábií. V příštích dnech budeme studovat, co Saúdové předvedli proti Argentině,“ řekl polský trenér, který do základní sestavy proti Mexiku zařadil Jakuba Kiwiora, bývalého obránce Podbrezové a Žiliny.

Instagram did not return a 200.