23. 4. 2024

Letošní první derby pražských „S“ ovládla Slavia, v duelu béček rozstřílela Spartu!

Zdroj: Depositphotos

Fanoušci dvou největší pražských klubů si mohou letos vychutnat o dvě derby pražských S navíc. Ve druhé lize se totiž potkala béčka Slavie a Sparty a bylo na co koukat. Z jednoznačné výhry se nakonec radoval domácí celek, který Spartu porazil 4:2.

Do pražského derby naprosto skvěle naskočila Sparta, která se hned v úvodní minutě dostala do šance. Tu z hranice vápna zakončoval Gedeon, ale brankář Dvořák si připsal povedený zákrok. Následně dobře zakončoval i Schánělec, ale brankář Slavie byl opět na svém místě.

V osmé minutě utekl Daniel Fila, kterého fauloval brankář Tůma a šlo se na penaltu. Tu s přehledem proměnil Beran a domácí vedli. O pět minut později to bylo již o dvě branky, Šubertovu střelu vyrazil brankář jen před sebe, Daniel Fila dorážel a sešívaní šli do dvougólového trháku.

Po dvaceti minutách to mohlo být dokonce o tři zásahy, ale Valenta v úniku nezakončil dobře a Tůma si tak připsal důležitý zákrok. Snižující gól vstřelil celek trenéra Horňáka ve 41. minutě, kdy si míč dobře navedl Pudhorocký a střelou po zemi dal na 2:1 z pohledu domácích.

​Do poločasu ale nadějný výsledek Letenským nevydržel. Martin Šubert si navedl míč podobně jako Pudhorocký a střelou ke vzdálenější tyčce dal Slavii opět dvougólové vedení. Hned po poločase ho navíc navýšil Bárta, který se před brankou prosadil krásnou a efektivní patičkou. Vzápětí mohl přijít pátý zásah, ale Beran ve skvělé pozici těsně minul.

V poslední desetiminutovce mohl vidět červenou kartu Pudhorocký, který nejdříve nakopl protihráče, druhého pak zezadu v přerušené hře shodil. Sudí ale vylučovat nechtěli. Právě Pudhorocký si pak vymodlil penaltu v 90. minutě, kterou střelou o levou tyčku proměnil. Horák ještě mohl dát hlavou ve třetí nastavené minutě kontaktní gól, ale Dvořák skvěle chytil.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 4:2 (3:1)
Branky: 9. Beran (pen.), 14. Fila, 45. Šubert, 47. A. Bárta – 41. Pudhorocký, 90. Pudhorocký (pen.)