17. 6. 2024

Laporta: Barcelona neudělá žádné obchody, které by ohrozily situaci klubu!

Zdroj: Depositphotos

Joan Laporta ujistil příznivce Barcelony, že klub v nadcházejícím létě neuskuteční žádný riskantní podpis, pokud jde o finance.

Katalánci mají zájem uzavřít dohodu o příchodu Erlinga Haalanda na Camp Nou i přes komplikace, kterým čelí při vyrovnávání účetnictví, ale prezident prohlásil, že se nebude dělat nic, co by si nemohli dovolit.

„Nebudu mluvit o konkrétních hráčích, ale mohu vám říct, že nebudeme dělat žádné obchody, které by ohrozily klub,“ řekl Laporta pro Mundo Deportivo. „Členové klubu mohou být klidní, protože kvůli operaci takového rozsahu neztratíme hlavu.

„Většina hráčů chce do Barcelony přijít, líbí se jim klub, tým, naše filozofie, náš způsob práce, interpretace fotbalu. A to je dobře, vidíme to v mnoha případech a na denní bázi.

„Budou se muset přizpůsobit výši barcelonských platů a ekonomické struktuře dohody, která zachovává udržitelnost a rovnováhu klubu.“

Vzhledem k tomu, že se stále pravděpodobněji zdá, že po skončení současné sezony bude další destinací Kyliana Mbappého Real Madrid, byl Laporta dotázán také na Francouze.

„Sportovní vedení pracuje na vylepšení našeho týmu,“ řekl Laporta. „Které je stále lepší a lepší a my jsme stále spokojenější.

„Chci, aby bylo jasně pochopeno, že na první místo klademe tým, který je posílen v každé oblasti, a to, co nechceme dělat, je prosazovat hráče nebo hledat hráče, kteří jsou víc než tým.

„To, co chceme posílit, je tým, který máme a který hraje na základě tradičního barcelonského systému.

„Klub si myslí, že právě tohle fotbalový tým potřebuje, tento autentický styl je pro mě klíčem ke všemu a to je to, co musíme udělat, tým, který může hrát tímto systémem s velmi talentovanými hráči.“