30. 11. 2023

Krzysztof Piątek – Pistolník z Polska si podmanil Itálii

Od začátku sezony snad nebylo dne, kdy by se jeho jméno neobjevilo v italských novinách. Třiadvacetiletý polský střelec Piątek vletěl do Serie A jako uragán a hned v úvodních 6 zápasech vsítil 8 gólů. Půl roku od svého letního přesunu do Janova jeho cena 10x vzrostla a snajpr už pálí na mnohem slavnější adrese. Tomu se říká skok.

Trenér polské reprezentace Adam Nawałka si v tu chvíli asi rval vlasy, že snajpra z Cracovie nevzal sebou na světový šampionát. Kdo ví, jak by to s Piątkem v sestavě dopadlo. Poláci stále sázejí na velebného Roberta Lewandovskiho, přitom v Itálii jim momentálně roste střelec jako víno.

Do italského FC Janov se Piątek stěhoval v létě z polské Cracovie za 4 miliony eur. Za nového italského zaměstnavatele pak na podzim nasázel v 21 zápasech hned 19 branek a vysloužil si přezdívku „il pistolero“. A jako pistolník také své branky slaví. „Bum, bum, bum,“ pálí ze sebe všeříkající citoslovce a rukama naznačuje střelbu z koltů, jakmile se trefí do černého.

Úměrně jeho trefám do černého vyletěla i jeho cena strmě nahoru. Během pár týdnů se měl dostat do hledáčku Chelsea, AS Řím či Realu Madrid. Nakonec Piątek zakotvil na jiné slavné adrese, koncem ledna se přesunul na slavné San Siro, kde už pálí ostrými za AC Milán. Ten za něj zaplatil 35 milionu eur, což znamená, že Piątekova cena narostla během půl roku na téměř desetinásobek té letní.

„Vždycky jsem si věřil. Když jsem přicházel do Janova, chtěl jsem v Serii A ukázat něco pozitivního. Je skvělé, že teď budu hrát na San Siru, ovšem vše se bude točit jenom okolo toho, co předvedu. Na to se koncentruji a udělám vše proto, abych ze sebe vydal to nejlepší a dával góly. A také proto, aby se AC Milán vrátil do Ligy mistrů,“ vyhlásil Piątek při svém příchodu do klubu.