25. 4. 2024

Krize AC Milán se prohloubila, mistr doma podlehl Sassuolu, padl i Juventus!

Fotbalisté mistrovského AC Milán utrpěli v italské lize druhý debakl za sebou, ve 20. kole nečekaně podlehli na domácím stadionu 2:5 Sassuolu.

O jednoznačnou výhru outsidera na San Siru se zasloužil zejména Domenico Berardi, autor gólu a tří asistencí.

Doma padl také Juventus, jenž nestačil na nováčka z Monzy a prohrál 0:2.

Milánský favorit nezačal utkání špatně, Giroudovu branku v osmé minutě ale odvolal videorozhodčí kvůli ofsajdu.

Hosté následně odskočili díky dvěma brankám z protiútoků: nejprve se v 19. minutě trefil Defrel, o tři minuty později na něj navázal Frattesi. Domácí sice okamžitě snížili zásluhou Giroudovy hlavičky, po půlhodině hry ale skóroval Berardi.

Hned v úvodu druhého dějství přidal čtvrtou branku hostů z pokutového kopu Lauriente a v 79. minutě Berardi přihrál na gól Henriquemu. O dvě minuty později už pouze zkorigoval skóre Origi.

AC obdržel na svém hřišti pět branek poprvé od roku 1997, kdy podlehl Juventusu 1:6.

Milánský tým navíc v úterý prohrál na hřišti Lazia Řím 0:4 a ve dvou po sobě jdoucích ligových zápasech inkasoval čtyři góly poprvé v historii. Obhájce titulu čeká na výhru už čtyři kola, Sassuolo si naopak připsalo první vítězství po osmi ligových zápasech.

Monza navázala na poslední ligové střetnutí s Juventusem, ve kterém v září doma zvítězila 1:0. Porazit „Starou dámu“ se jí podařilo i v Turíně díky povedenému prvnímu poločasu.

V 18. minutě otevřel skóre Ciurria, který po Machínově průnikové přihrávce zakončil razantně na přední tyč. Před přestávkou přidal druhý gól Mota po povedené kličce brankáři.

Italská fotbalová liga – 20. kolo:

AC Milán – Sassuolo 2:5 (24. Giroud, 81. Origi – 19. Defrel, 21. Frattesi, 30. Berardi, 47. Lauriente z pen., 79. Henrique), Juventus Turín – Monza 0:2 (18. Ciurria, 39. Mota),

18:00 Lazio Řím – Fiorentina,

20:45 Neapol – AS Řím.