4. 12. 2022

Král padl, ať žije nový král aneb Pereira ukončil hrůzovládu Israela Adesanyi!

Neuvěřitelný obrat v hodině dvanácté! Pereira knokautoval šampiona Adesanyu.

Neuvěřitelné se stalo skutečností. V hlavním zápase večera UFC 281 se novým šampionem střední váhy stal Brazilec Alex Pereira.

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se vyzyvatel o titul nepostavil proti jednomu z nejdominantnějších šampionů současné americké organizace.

Přestože před posledním kolem na výsledkových kartách ztrácel body, dokázal Pereira ve dvanácté hodině odvrátit prohru knokautem s Israelem Adesanyou.

Neuvěřitelný zvrat v boji

Pereirovo vítězství je o to neuvěřitelnější, že se stal prvním bojovníkem v MMA, který kdy porazil Novozélanďana knokautem.

Oba zápasníci se již dvakrát utkali v souboji podle pravidel kickboxu. V obou případech zvítězil Pereira.

Střet dvou nejlepších bojovníků v UFC proto sliboval kromě atraktivity i osobní rovinu. Adesanya chtěl dnes ukázat, že je jiný bojovník.

Dlouholetý šampion váhové kategorie do 84 kilogramů předvedl v samotném zápase skvělý výkon a k další úspěšné obhajobě titulu mu chyběly pouhé tři minuty.

Tréninkový partner Glovera Teixera vypadal od třetího kola unaveně, zdálo se, že mu nezbývá mnoho sil na to, aby svými výměnami na zemi zápas zvrátil.

A tady se to stalo. V posledních pěti minutách předvedl Brazilec skvělý nástup a po přívalu tvrdých úderů knokautoval Israela Adesanyu.

Pereira se na trůn krále UFC dostal v rekordně krátkém čase, jednalo se teprve o jeho osmý zápas v MMA.

Instagram did not return a 200.