23. 7. 2024

Klopp velebí španělského záložníka: Thiago dokázal, že umí dát Liverpoolu mnohem víc

Trenér fotbalistů FC Liverpool Jürgen Klopp tvrdí, že Thiago Alcantara může dát anglickému klubu mnohem více než dosud. Španělského záložníka během první sezóny v týmu „The Reds“ limitovalo zranění kolena a koronavirus.

Třicetiletý fotbalista přišel na Anfield Road před rokem z Bayernu Mnichov za 27,5 milionu dolarů, ale ve své první sezóně odehrál jen 24 ligových zápasů. Klopp je přesvědčen, že když bude bývalý hráč Barcelony zdravotně v pořádku, tak bude zářit uprostřed zálohy Liverpoolu. Na nedávných ME pomohl Španělům k postupu do semifinále.

„Dokázal, že je velmi dobrý hráč a umí nabídnout mnohem více. Perfektně k nám zapadl, je to skvělý člověk, velká osobnost a špičkový fotbalista,“ řekl podle AFP německý trenér Liverpoolu před sobotním utkáním Premier League proti Crystal Palace. Thiago minulý týden přihrál na gól Sadio Manému na hřišti Leedsu, kde Liverpool vyhrál 3: 1. 

Španěl je podle něj komplexní fotbalista, který má ofenzivní i defenzivní kvality, což dokazoval jak v Barceloně tak i v Bayernu. „Je perfektně technicky vybaven, je to skvělý tvůrce hry, který však dokáže i výborně bránit,“ dodal Klopp.