25. 4. 2024

Klokani loupili na Letné, Plzeň urvala výhru až v nastavení, Baník remizoval!

Úřadující mistři berou plný počet bodů! Fotbalová Fortuna liga měla na programu pět sobotních zápasů 5. kola. Plzeňská Viktoria o vítězství 1:0 v Českých Budějovicích rozhodla až v nastavení trefou Jhona Mosquery. Ostrava zachránila v závěru zápasu remízu 1:1 v Jablonci.

Sparta na tři ligové výhry v řadě navázat nedokázala a doma remizovala s Bohemians 1:1. Liga pokračuje třemi duely v neděli. Utkání Teplice – Zlín gól nepřineslo. Mladá Boleslav přestřílela v Ďolíčku Pardubice 3:0, dvěma góly se prosadil kanonýr Milan Škoda.

Plzeň v Českých Budějovicích vyhrála 1:0, bylo to pro ni ale pořádné trápení. Utkání v Jižních Čechách v prvním poločase moc fotbalovosti neukázalo.

První velkou šanci neproměnil v 55. minutě českobudějovický Martin Sladký, který hlavičkoval pouze do tyče.

V 79. minutě se prosadil Tomáš Chorý a rozjásal fanoušky Viktorie. Radost ale vystřídalo zklamání. VAR odhalil, že plzeňský útočník dostal míč do sítě rukou a trefa tedy neplatila. O vítězství rozhodl v 94. minutě Mosquera.

Baník v Jablonci remizoval 1:1. První velkou šanci měli hosté, ze standardky pálil Nemanja Kuzmanovič, jeho krásnou střelu ale vyrazil brankář Jan Hanuš.

První půle tak góly nepřinesla. Skóre se měnilo až v 66. minutě, kdy se po faulu gólmana Jana Laštůvky prosadil z penalty domácí Jan Chramosta. Ostravští srovnali v 85. minutě trefou Jiřího Klímy.

Mladá Boleslav o vítězství 3:0 v pardubickém azylu v Ďolíčku rozhodla už v prvním poločase. Středočechům tři body do tabulky vystřílel člen Klubu ligových kanonýrů Milan Škoda, který se prosadil v 5. a 10. minutě zápasu.

Marek Matějovský v prvním poločase neproměnil penaltu, a tak třetí branku hostů přidal v 35. minutě záložník hostí Matěj Kubista.

V Teplicích se v prvním poločase sítě za brankami nerozvlnily. Ve druhé půli šance neproměnili Martin Filo ze Zlína ani Jakub Urbanec z Teplic, a tak utkání skončilo smírně 0:0.

Fotbalisté Sparty remizovali s Bohemians 1:1. Fanoušky hostů rozradostnil v 10. minutě záložník Petr Hronek.

Klokani mohli přidat ještě do poločasu druhou branku, tutovku Jana Kovaříka ale zastavilo břevno po skvělém zásahu Dominika Holce.

Letenští mohli srovnat ještě před poločasem, sražená střela Kryštofa Daňka mířila ale jen do tyče. Po změně stran rozbouřil Letnou vyrovnávací trefou Tomáš Čvančara. Sparťané byli ve druhé půli i nadále aktivní a v tlaku, skóre už se ale neměnilo.