4. 12. 2022

Kdo se stane nejlepším střelcem MS?

Nejlepším střelcem mistrovství světa v Rusku před čtyřmi lety se stal Harry Kane se šesti góly, a i letos má Angličan velkou šanci svoji pozici obhájit.

Ostřílený útočník se už devět sezón drží mezi absolutní elitou anglické Premier League a nezahálí ani na podzim, když dal za Tottenham v 15 zápasech hned 12 branek.

O formě kapitána Albionu tak není pochyb. Kane má přirozený respekt u všech svých spoluhráčů i fanoušků ostrovního fotbalu.

Silový forvard patří mezi excelentní hlavičkáře, góly umí dávat ale oběma nohama i tělem.

Co postrádá na rychlosti, nahrazuje výběrem místa a „dirty fotbalem“, který je na hraně pravidel. Rozhodčí se pak často přikloní na stranu známé hvězdy na úkor „no name“ hráče.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma. Vsaď si na Mistrovství světa bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 250,- Kč na první sázku zdarma.

Kane je rovněž exekutorem pokutových kopů, což je hodně důležité, zejména na turnajích typu MS. Anglie má navíc hodně přijatelnou skupinu, kde se dají góly sbírat ve větším počtu.

Írán patří mezi outsidery celého mistrovství, Wales je zase nejslabším evropským celkem, který se kvalifikoval a Anglii nemá čím překvapit.

USA má zase mladý tým, který bude dobrý směrem dopředu, ale defenziva je prostupnější, a tak už ve skupině nasbírá Kane 3 až 4 góly.

Další branky je pak schopen přidat ve vyřazovací fázi, kdy už často rozhodují právě standardní situace.

Další adepti na korunu střelců to budou mít složité, Mbappé se bude muset podělit o branky s Benzemou, případně Griezmannem, to samé platí v případě Neymara, který si bude konkurovat se Juniorem Vinciusem a Gabrielem Jesusem.

Messi s Ronaldem jsou už za svým zenitem.

Lukaku, Depay nebo Mané jsou po zranění nebo vynechají část turnaje. Lewandowski v barvách Polska pak nezáří jako v klubu, naposledy dokonce nedal ani gól.

Kane je naopak jistotou, o post nejlepšího střelce se minimálně popere!

Instagram did not return a 200.