30. 5. 2024

Kdo převezme Manchester United?

Zdroj: Depositphotos

Anglický fotbalový klub Manchester United hledá pro příští sezonu nového stratéga. Dočasného trenéra Němce Ralfa Rangnicka by mohl po skončení sezony nahradit Erik ten Hag nebo Mauricio Pochettino.

Podle anglických médií patří tato dvojice mezi hlavní aspiranty na post trenéra, protože Rangnick bude od léta „pouze“ sportovním poradcem.

Podle britského deníku BBC se již Ten Hag měl setkat s vedením United a mělo se mimo jiné jednat o částce, kterou klub uvolní na přestavbu týmu. Nizozemský trenér má v Ajaxu smlouvu do roku 2023.

V nizozemském týmu působí od sezony 2017/2018 a má zásadní podíl na jeho návratu mezi evropskou elitu.

V sezoně 2018/2019 mimo jiné dovedl Ajax do senzačního semifinále Ligy mistrů, kde mu jen těsně unikl postup do finále.

Jednání se údajně nesla v pozitivním duchu. Vedení Rudých ďáblů si velmi cení trenérské vize Ten Haga. Manchester United by pod Holanďanem praktikoval útočný a efektivní fotbal.

Dalším pozitivním faktorem je, že kluby mají dobré vztahy. Výkonným ředitelem nizozemského klubu je bývalý brankář United Edwin van der Sar.

Francouzský fotbalový expert Julien Laurens řekl v podcastu pro BBC Radio 5:

„Ralf Rangnick má s Erikem ten Hagem velmi dobré vztahy. Kvůli společné minulosti. Stále si však myslím, že Ten Hag je větší riziko a větší hazard než Pochettino z Paris St. Germain.

Samozřejmě to může být někdo jiný, ale myslím, že Pochettino zná ligu dobře. A co se týče sezón v Premier League, je o něco zkušenější než Erik ten Hag. To by mu mohlo dát jemnou výhodu.“

Dalšími kandidáty na post trenéra United jsou údajně Julen Lopetegui z FC Sevilla a trenér španělské reprezentace Luis Enrique.