31. 1. 2023

Kdo je to v bráně? Oranjes vychytal výhru debutant z Heerenvenu!

Zdroj: Depositphotos

Poté, co kouč nizozemské reprezentace vypustil v nominaci dlouholetou jedničku Kaspera Cillesena, nastal mezi novináři poprask. Kdo nám bude na MS chytat, ptali se.

Rozmrzelý Louise van Gaal se dané téma odmítl s novináři bavit.

Do úvodního duelu skupiny proti silnému Senegalu pak postavil mezi tři tyče Andriese Nopperta.

Že vám to jméno nic neříká? V pořádku.

Osmadvacetiletý dlouhán (203 centimetrů) chytá v nizozemském Heerenvenu, tedy průměrném ligovém klubu a v reprezentaci do dnešního dne neodchytal ani minutu.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma. Vsaď si na Mistrovství světa bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 250,- Kč na první sázku zdarma.

Přesto to byl on, kdo po většinu zápasu mdlé Oranjes udržel ve hře.

Skvělým způsobem vychytal Idrissu Gueyeho, Boulaye Diaa a za stavu 1:0 natáhl své dlouhé tělo po milimetrově přesné střele Papé Gueyeho.

„Je to zvláštní debutovat na světovém šampionátu. Samozřejmě jsem o tom snil, hlavně jako malý kluk, ale nikdy jsem si nemyslel, že je to možné,“ nechal se slyšet do kamer po vítězném utkání, které Nizozemci nakonec vyhráli 2:0.

I přes důležité body musí mít nizozemští trenéři vrásky na čele, neboť předvedená hra Oranjes měla k projevu hodné favorita turnaje na míle daleko.

Instagram did not return a 200.