13. 5. 2024

Kde to skončí? Sparta opět prohrála a v tabulce klesla na 12.místo!

Hokejisté Sparty se noří do čím dál většího trápení. V 18. kole Tipsport extraligy prohráli 2:3 ve Vítkovicích a připsali si čtvrtou porážku v řadě.

Sparta do zápasu vjela v kolejích posledních týdnů.

Už po 115 sekundách ztrácela, když Horákovo nedovolené bránění v přesilovce potrestal nejlepší vítkovický střelec Lakatoš, který příklepem od modré čáry prostřelil Kořenáře a zaznamenal svůj jedenáctý gól v sezoně.

Pražané se však z nepovedeného začátku postupně vykřesali a ve 14. minutě dorovnali skóre.

V tlačenici na vítkovickém brankovišti prokázal dobrou orientaci Erik Thorell a i zády k brance zvedl puk nad Stezkovu lapačku.

Hosté v nástupu do druhé části mohli stav i otočit, ale Moravčíkovu ránu zlikvidoval Stezka, který pak držel spoluhráče i v hostující přesilovce.

Rovnocenný zápas pak naklonila na vítkovickou stranu spolupráce Lakatoše s Fridrichem, jenž rychlý kontr dva na dva dotáhl vzorným bekhendovým blafákem.

Domácí tak od 37. minuty znovu vedli.

Opět bez svého kanonýra Muellera i nejproduktivnějšího obránce Mikuše následně Vítkovice promarnily přesilovku a ve 43. minutě je vytrestal Buchtele, který zblízka pohotovým bekhendem pokořil Stezku a radoval se ze své první trefy v sezoně.

Domácí se přesto opět dokázali nadechnout.

Po několika pološancích utkání rozuzlila přesilovka při Poláškově vyloučení v 58. minutě, ve které Lakatoš ze svého typického místa na kruhu skóroval nekompromisní dělovkou.

Pražané se už nedokázali vzepřít a počtvrté za sebou nebodovali.

Sestřih:

Největší česká sázková kancelář Tipsport rozdává super bonusy i peníze zdarma. Získej 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč a sleduj živé přenosy všech extraligových zápasů na TV Tipsport!

18. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Lakatoš (Krieger, Roberts Bukarts), 37. Fridrich (Lakatoš), 58. Lakatoš (Gewiese, Roberts Bukarts) – 14. E. Thorell (G. Thorell, M. Jandus), 43. Buchtele (Kempný). Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Gebauer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 9095.
Vítkovice: Stezka – Grman, Gewiese, Raskob, Koch, Stehlík, L. Kovář – Půček, Krieger, Roberts Bukarts – Lakatoš, Chlán, Fridrich – Kalus, Lindberg, Dej – Krejsa, Marosz, Lednický. Trenér: Holaň.
Sparta: Kořenář – Moravčík, Krejčík, Polášek, Kempný, Mikliš, Němeček, M. Jandus – Řepík, Sobotka, Horák – Tomášek, G. Thorell, E. Thorell – Konečný, D. Vitouch, Buchtele – Houser, M. Vitouch, Safin. Trenér: Patera.