Kamaru Usman: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Historicky první africký šampion UFC. Z nenápadného zabijáka se propracoval v jednoho nejdominantnějších vládců v historii welterové divize. Co jste o “Nigerijské noční můře” možná nevěděli?

#1 Na počátku byla Nigérie

Kamaru Usman se narodil roku 1987 ve druhém největším nigerijském městě Auchi, rodina však záhy přesídlila do hlavního města Benin. Jeho otec sloužil v tamní armádě, matka učila ve škole, on měl po boku dva bráchy. Neměli se zle, ale chtěli za lepším životem…

#2 Vzhůru za lepším životem do USA

V osmi letech se Kamaru i s rodinou přestěhovali do Dallasu, hlavního města státu Texas v USA. Otec si našel práci jako farmaceut, kluci začali chodit do školy a rychle se naučili jazyku i zvyklostem.

#3 Talentovaný zápasník

Ve druhém ročníku na střední začal Kamaru se zápasením. Právě tehdy dostal svou první přezdívku, jelikož trenér jeho družstva neuměl vyslovit jeho celé jméno “Kamarudeen”, tak Usmanovi začal říkat “Marty”.

V zápase byl Kamaru velmi dobrý. Maturoval s velmi působivým rekordem 53 výher a pouze 3 porážky. Zápasu se věnoval i na univerzitě v Nebrasce, kde se ve 23 letech stal národním šampionem NCAA division 2.

#4 Olympijské hry nevyšly, přišlo MMA

Usmanovým snem bylo kvalifikovat se do národního týmu na Olympijské hry v Londýně 2012. V týmu sice byl, jenže v rozletu jej brzdila častá zranění, nemohl trénovat tak, jak chtěl a na OH se nedostal.

Svoji pozornost tehdy upřel k MMA, které v té době v Severní americe nabíralo na popularitě.

#5 Do UFC přes Ultimate Fightera

Mezi lety 2012 a 2014 se začal Kamaru naplno soustředit na dráhu profi bojovníka MMA. V nižších organizacích se mu vedlo znamenitě a s rekordem 5-1 jej kontaktovalo UFC k účasti v populární televizní reality show The Ultimate Fighter, kde ambiciózní bojovníci soutěží o smlouvy s UFC.

V roce 2015 byla show pojmuta jako souboj dvou vyhlášených floridských gymů Top American Team a Blackzilians. Za druze jmenovaný soutěžil Kamaru. Celkem hladce prošel čtvrtfinálovým i semifinálovým kolem, aby ve finále uškrtil ve druhém kole Haydera Hassana a stal se pevnou součástí největší světové MMA organizace.

Instagram did not return a 200.