15. 6. 2024

Kam s Mourinhem? TOP 7 destinací, kde by mohl pokračovat

Po sérii nevýrazných výsledků a nedostatečného plnění stanovených cílů se vedení Tottenhamu po roce a půl rozloučilo s José Mourinhem a jeho asistenty. Zkušený portugalský trenér však dlouho bez práce zůstat nemusí, protože o jeho služby se podle spekulaci zajímá několik velkoklubů. Kam by mohly vést jeho další kroky?

#7 Vitória Setúbal

Britský plátek Express přinesl i tuto zajímavou spekulaci, podle níž by se Mourinho mohl doslova zašít v druhé portugalské lize. V tomto městě se narodil a několikrát k němu vyjádřil blízký citový vztah.

Mourinho má však 58 let a na seznamu zájemců mnohem zvučnější nabídky. Pokud by se ale náhodou rozhodl pro tento krok, bylo by to jen další tah v jeho veleúspěšné, ale zároveň kontroverzní kariéře.

#6 Lazio Řím

Bezprostředně po oznámení jeho odchodu z Londýna se v médiích otevřela diskuse, která Josého spojovala s prací v římském Laziu. Aktuálně šestý klub italské Serie A prožívá vydařenou sezónu, když v Lize mistrů došel do osmifinále a v lize se snaží opět vybojovat postup do Ligy mistrů.

Tento krok by sice přitáhl zájem, ale zároveň by to od vedení klubu byl velký risk, protože Simeone Inzaghi dělá v týmu Lazia dlouhodobě perfektní práci.

#5 Juventus Turín

Podle zpráv z britského plátku Mirror je Juventus jednou z nejpravděpodobnějších možností pro budoucnost The Special One. Andrea Pirlo si nevede vůbec podle představ a i když mu vedení projevilo důvěru, nic nemá zajištěno, protože podobný scénář zažil loni i Maurizio Sarri.

Juventus je v jakési přestavbě a pokud chtějí od léta budovat něco nového a znovu úspěšné, Mourinhovy zkušenosti z italského fotbalu by se opravdu mohly hodit.

A ty 4 další? 👇