29. 4. 2024

K výhře Bostonu pomohla čtveřice Čechů, Zacha vstřelil dva góly!

Útočník Pavel Zacha v NHL přispěl dvěma góly k výhře hokejistů Bostonu na ledě Toronta 5:2.

David Pastrňák, David Krejčí a Jakub Lauko si připsali po jedné asistenci a pomohli Bruins k prvnímu vítězství po třech zápasech.

Jednu branku připravil také Martin Nečas a Carolina i díky jeho příspěvku porazila Buffalo 5:1.

Zacha skóroval v závěrečné třetině.

V 50. minutě se šikovnou kličkou zbavil obránce T. J. Brodieho a přesnou střelou do horního rohu vrátil Bostonu dvoubrankové vedení.

Podruhé se zapsal mezi střelce o tři minuty později po ryze české spolupráci.

Pastrňák v rohu vybojoval puk, posunul ho Krejčímu a ten našel Zachu před poloodkrytou brankou.

Pětadvacetiletý útočník uklidil puk za gólmana Ilju Samsonova a vstřelil svůj jedenáctý gól v sezoně.

Ve druhé třetině bodoval Lauko.

Útočník, který se do sestavy prvního týmu vrátil po téměř třech měsících, vybojoval puk v obranném pásmu, posunul ho rozjetému A. J. Greerovi, který i přes faul bránícího Davida Kämpfa vstřelil vítěznou branku Bostonu.

Pro Lauka to byl třetí bod v tomto ročníku NHL.

Bruins uspěli po třech prohrách a před víkendovým Utkáním hvězd nadále drží první místo v lize. Toronto zůstává třetí.

„Chtěli jsme před pauzou vyhrát. Zvlášť, když jsme nezvládli poslední tři zápasy. Celé utkání jsme hráli dobře a hlídali jsme si výsledek. Byl to výborný týmový výkon,“ řekl Zacha, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Druhé místo ve Východní konferenci i celé NHL okupuje Carolina, která zvítězila na ledě Buffala jednoznačně 5:1 a připsala si sedmou výhru v řadě.

„Kluci hráli konzistentně a tvrdě pracovali. To byl základní stavební kámen naší výhry. Výborně jsme se vypořádali s několika absencemi a došli jsme si pro výhru,“ chválil svůj tým trenér Rod Brind’Amour.

Nečas v 11. minutě svou 100. asistencí v NHL připravil trefu pro Stefana Noesena. Český útočník se podepsal pod 12. vítězný gól v sezoně a v týmu Hurricanes je v tomto ohledu nejlepší. Bodoval v pátém utkání za sebou a se 47 body vládne týmové produktivitě.

V šestém zápase v řadě se prosadil Sebastian Aho. Nejlepší střelec Hurricanes v sezoně ve třetí minutě využil přesilovku a nasměřoval Carolinu k výhře.

„Teď mi to tam padá, ale není to jen o mně. Dneska jde můj gól za Teuvem Teräväinenem, který mi poslal skvělou přihrávku. Obecně hodně těžím z práce spoluhráčů v útoku, nebo speciální přesilovkové formaci,“ řekl Aho.

Střelecký lídr Buffala Tage Thompson nedohrál zápas kvůli zranění v horní části těla a jeho účast v Utkání hvězd je nejistá. „Rozhodnutí asi padne, až se vrátíme domů. Dnes nedohrál, ale jak na tom bude o víkendu, to si netroufám říct,“ uvedl trenér Sabres Don Granato.

Výsledky NHL

Toronto – Boston 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Branky: 30. Marner, 49. Järnkrok – 50. a 53. Zacha (na druhou Krejčí a Pastrňák), 27. Forbort, 33. Carlo, 43. Greer (Lauko). Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.973. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Ullmark, 3. Coyle (všichni Boston).

Buffalo – Carolina 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)

Branky: 15. Tuch – 3. S. Aho, 11. Noesen (Nečas), 13. Burns,, 51. Stepan, 59. Martinook. Střely na branku: 30:34. Diváci: 14.166. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Noesen, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).

2.Winnipeg5232119166:13765
3.Minnesota4827417151:13858