Jako vážně? Kojoti se v NHL stěhují do maličké arény!

Dlouholetý tým NHL Arizona Coyotes definitivně mění svoje zázemí. Hlavně kvůli finanční situaci vedení města Arizona s Kojoty neprodloužilo nájemní smlouvu.

V letošní sezoně má americký tým, jehož dres obléká český reprezentační golman Karel Vejmelka, nový domov.

Zdaleka ne všichni jsou z něj nadšení. Stadion v Tempe má totiž čtvrtou nejmenší kapacitu v historii ligy.

Arizona patřila každý rok mezi nejméně navštěvované týmy NHL. Průměr diváků na zápas byl přibližně 14 tisíc. Město si tak spočítalo, že v Gila River Areně se vyplatí jiné využití stadionu.

Kojoti už od letošní sezony budou obývat Multi-Purpose Arenu, která ovšem pojme pouhých 5 000 fanoušků. To je oproti té minulé o 12 000 sedadel méně. Zároveň se mužstvo bude o místo dělit s tamním univerzitním týmem.

Nový stadion je pro nejslavnější hokejovou ligu rarita. Ze současných hokejových klubů měl menší kapacitu pouze Montreal Canadiens v letech 1908–1919, když hrál ve stánku Jubilee Arena s kapacitou 3 000 míst. To bylo i na tehdejší poměry opravdu málo.

V historii měly ještě dva týmy menší prostory. Byl to celek Hamilton Tigers (4 500) a Philadephia Quakers (4 000). Oba kluby ale po pár letech existence zanikly a jejich éra se mapuje do první poloviny 20.století.

V novodobých dějinách se tak americký klub řadí na čelo nejmenších hokejových arén NHL. Zbytek současných klubů hraje na stadionech s kapacitou 15 321 (Winnipeg) – 21 105 diváků (Montreal).

Zdroj: TN.cz

Instagram did not return a 200.