21. 2. 2024

Jak si zařídit domácí posilovnu?

Trend zařizování domácích posiloven? Důvodů je několik! Lidé nemají čas chodit do fitness center nebo při cvičení preferují soukromí a domácí prostředí. Proto raději zainvestují do vlastního vybavení.

Co je na to třeba?

Na komplexní procvičení celého těla vám stačí pouze několik věcí.

Mezi základní vybavení, které levně seženete například na Decathlon eshop, patří jednoručky s více kotouči. Následně můžete navyšovat váhu a motivovat se k vyšším výkonům.

S jednoručkami dokáží začátečníci procvičit i celé tělo, ale pokud čekáte od domácího cvičení více, nebude to stačit. Doplňte k tomu i olympic set (tedy tyč a kotouče) a neměla by chybět ani lavička na cvičení, ideálně taková, na které lze nastavit různé úrovně sklonu.

To vám okamžitě rozšíří spektrum možných cvičení, zejména při posilování hrudníku.

Velmi oblíbenou součástí domácích posiloven je i tzv. posilovací věž. Ta dokáže nahradit několik dalších strojů, které ve fitness centrech najdete samostatně stojící. Nohy, záda, ruce, prsa, to vše dokážete procvičit na jedné věži.

Pokud vám to prostorové a finanční možnosti dovolí, doplňte svou výbavu i nějakým strojem na kardio cvičení. Rotopedem, eliptickým trenažérem nebo běžeckým pásem. V případě, že ne, stále si můžete jít zaběhat do přírody nebo města.

Investice, která se vrátí

Samozřejmě, že do tohoto vybavení třeba zpočátku investovat ne malou částku. No pokud si spočítáte, že členství ve fitku stojí desítky až stovky eur ročně a domácí posilovnu může využívat celá vaše domácnost, investice se vám poměrně rychle vrátí.

Porozhlédněte se na začátek po kvalitních prodejcích, kteří vám k samotným strojům dodají i potřebný servis, prodlouženou záruku, montáž nebo dopravu zdarma.