14. 5. 2024

Jak se v pražském Edenu hrálo o Superpohár UEFA 2013 mezi Bayernem a Chelsea!

Zdroj: Freepik

Konec léta roku 2013 se pražském Edenu nesl v duchu příprav na fotbalový svátek. Poprvé hostila Česká republika tak významnou akci jako je boj o Superpohár. Vítěz Ligy mistrů Bayern Mnichov se utkal s vítězem Evropské ligy Chelsea Londýn s Petrem Čechem v brance.

Německý velkoklub potvrdil, že byl v minulé sezoně nejlepším týmem Evropy.

V pražské bitvě o Superpohár vítěz Ligy mistrů z května zdolal Chelsea 5:4 v penaltovém rozstřelu, v normální hrací době skončil zápas 1:1, po prodloužení to bylo 2:2.

Devadesát minut nestačilo, ani půlhodinové prodloužení nerozhodlo. Praha si fotbalový svátek užila tak dlouho, jak jen to bylo možné. Došlo až na penaltový rozstřel, jak je mezi Bayernem a Chelsea zvykem.

Před rokem se ve finále Ligy mistrů v Mnichově radovala Chelsea. Nyní v pražském Edenu jí to Bayern oplatil. Přitom byl vteřiny od porážky, ale v samém závěru prodloužení vyrovnal Javi Martinéz na 2:2.

Z první významné trofeje sezony se tak neraduje Petr Čech. Pro něj i nového kouče José Mourinha to mohl být první triumf v Superpoháru. Není.

Naopak Německo má svého prvního vítěze této trofeje. Bayern prokletí zlomil. Byl lepší, aktivnější, ale dvakrát prohrával. Navíc celé prodloužení hrál v přesile, protože v závěru základní hrací doby dostal druhou žlutou kartu Ramires.

V penaltách proměnili všichni střelci Bayernu, byť na tu poslední Shaqiriho si Čech sáhl. Pak Neuer zlikvidoval línou ránu Lukaka.