28. 5. 2024

Jak se v Karlových Varech slavil na jaře 2009 poprvé hokejový titul!

Zdroj: Freepik

Dvanáctý duben roku 2009 zůstane navždy zlatým písmem zapsán v kronikách karlovarského hokeje. Tamní Energie tehdy získala svůj historicky první titul pro vítěze extraligy. Jak se to stalo?

Už v předešlé sezóně 2007/2008 se karlovarský tým vedený trenérem Zdeňkem Venerou dokázal probojovat až do finále, kde nakonec v sedmizápasové bitvě podlehl pražské Slavii.

Dokument 👇

Důležité do další sezony bylo, že klub dokázal udržet svoje klíčové hráče jako byl Lukáš Pech, Petr Kumstát, Ondřej Němec nebo brankář Lukáš Mensator.

Mužstva se před sezonou ujal trenér Josef Paleček jemuž dělal asistenta hrající kapitán Václav Skuhravý.

Po základní časti figurovala Energie na šestém místě ze kterého si zajistila přímý postup do čtvrtfinále play off.

V něm hladce přešla přes Litvínov poměrem 4:0 na zápasy. Právě prověrka přišla v semifinále v souboji s pražskou Spartou.

Jako klíčový se ukázal druhý zápas ve kterém Energie zvítězila v Holešovicích zásluhou branky v prodloužení obránce Řezníčka.

Na západ Čech si tak přivezla výhodu a protože byla i nadále v domácím prostředí staré plechové arény stoprocentní, postoupila poměrem 4:2 na zápasy.

I na finále musela Energie cestovat do Prahy. Ve finále na ní totiž, stejně jako před rokem, čekala pražská Slavia.

Po dvojzápase ve Varech se za stavu 1:1 jelo do Pražské O2 arény, kde Energie dokázala mistrovský tým kouče Vladimíra Růžičky dokonale zaskočit a po dvou vyhraných zápasech sahala na titul.

Mečbol sice sešívaní odvrátili, ovšem 6. zápas ve Varech nezvládli. A to vedli 0:3.

Domácí však svou houževnatostí dokázali důležitý zápas otočit a vybojovat pro města první hokejový titul v historii.