8. 9. 2024

Jak se Patrik Schick stal katem Karabachu v Evropské lize!

Český útočník Patrik Schick v odvetě osmifinále Evropské ligy 2024 dvěma góly v nastavení rozhodl o výhře fotbalistů Leverkusenu 3:2 nad Karabachem a poslal Bayer do čtvrtfinále.

Schick se stal hrdinou Leverkusenu opět po týdnu, když v prvním zápase v Baku zachránil německému celku gólem v nastavení remízu 2:2.

Leverkusenu přitom zápas dlouho nevycházel. Hosté se ujali po hodině vedení, když Matěje Kováře překonal Abdellah Zoubir. V 63. minutě sice přišel Karabach o vyloučeného obránce Elvina Cafarqulijeva, jenže prakticky okamžitě přidat druhou branku.

Domácí snížili v 72. minutě, kdy se prosadil Jeremie Frimpong. Karabach poté dlouho držel naději na senzační postup, ale ve třetí minutě nastavení Schick, kterého vedoucí celek bundesligy poslal na trávník v 59. minutě, ve skluzu vyrovnal.

Záznam gólů 👇

Čtyři minuty nato se český reprezentant prosadil znovu, tentokrát skóroval hlavou na vzdálenější tyči a poslal Leverkusen do čtvrtfinále.