19. 6. 2024

Jak se Coman stal katem PSG, které ho fotbalově vychovalo!

Zdroj: Depositphotos

Francouzský křídelník jediným gólem do sítě PSG rozhodl o triumfu Bayernu Mnichov ve finále Ligy mistrů 2020.

Proti klubu, který jej pro velký fotbal vychoval. „Paříže je mi líto,“ přiznal po zisku jubilejní 20. trofeje v kariéře.

Od tehdejšího kouče Bayernu Hansiho Flicka to byl poněkud překvapivý, leč mimořádně úspěšný taktický tah.

Zatímco bitvy s Chelsea (4:1), Barcelonou (8:2) a Lyonem (3:0) odehrál na křídle Ivan Perišič, do posledního utkání v Champions League se kouč Bayernu rozhodl ukázat na Kingsleyho Comana.

Šestý smysl? Snaha využít extra motivace odchovance Pařížanů? Těžko říct. Coman každopádně patřil v Lisabonu mezi nejlepší postavy finále.

Po Kimmichově centru využil odrazu od hřiště a hlavou vstřelil jedinou branku zápasu. Byl to gól, který definitivně zlomil odpor PSG a bavorský klub díky němu po šesti letech znovu celou soutěž ovládl.

Pro Paříž je to obrovské memento. Coman totiž patří k jejím odchovancům a zároveň je dodnes jejím nejmladším debutantem (16 let, 8 měsíců a 4 dny).

V roce 2014 jej však s lehkým srdcem pustila jako volného hráče do Juventusu, kde si Coman připsal dva ligové tituly a triumf v poháru. Po jedné sezoně však odešel na dva roky hostovat do Bayernu, kde udělal dojem a klub jej za 21 milionů eur vykoupil.

„Je to mimořádný pocit. Mám ohromnou radost, ale zároveň mi je líto Paříže, protože jsem se tam narodil. Trochu mě bolí u srdce, ale jak jsem řekl, jsem hráč Bayernu na sto procent,“ litoval rychlonohý křídelník svůj bývalý mančaft.