25. 4. 2024

Jak Mohuč umlčela Signal Iduna Park a překazila Dortmundu mistrovské oslavy!

Po dlouhých 11 letech čekání se Borussia Dortmund na jaře 2023 už už dotýkala německého titulu. V posledním kole bundesligy stačilo doma porazit Mohuč…

V Dortmundu byly poslední květnovou neděli vyprodané snad všechny hotely.

Fanoušci se v týdnu pomodlili za první titul po jedenácti letech v místním kostele Nejsvětější Trojice, jenže na potřebnou výhru nad Mohučí to nestačilo.

Bylo to velkolepé drama. Ještě v 17:10 sahal po titulu Bayern, který v Kolíně vedl od osmé minuty po trefě Kingsleyho Comana.

Zato Dortmund měl trable už od začátku, s Mohučí po 24 minutách prohrával o dva góly. Smutným hrdinou byl dortmundský útočník Sébastien Haller, jenž v prvním poločase zahodil penaltu. A těsně před koncem za stavu 1:2 dostal míč do sítě, ale gól kvůli ofsajdu neplatil.

Dortmund byl lídrem sotva deset minut poté, co kolínský Dejan Ljubičič v bitvě s Bayernem s přehledem proměnil penaltu a srovnal na 1:1. Běžela 81. minuta a fanoušci Borussie očima tlačili čas: ať už je konec!

Bláznivé sobotě dal pointu zásah Jamala Musialy, žolíkovi Bayernu stačily pouhé čtyři minuty na place.

V 96. minutě Niklas Süle vyrovnal na 2:2, což Borussii nestačilo. Potřebovala ještě jeden gól. Ten už nepřišel.

„Chyběl nám jen jeden gól… Tohle bude bolet dlouho, tomuhle klubu fandím celý život,“ hlesl dortmundský trenér Edin Terzič, jenž si po zápase utíral z tváře slzy.

Fanoušci Kolína ze solidarity se 100 kilometrů vzdáleným Dortmundem během mistrovské korunovace Bayernu pískali, ale čerstvým šampionům to nevadilo. Odtančili před rozjásaný kotel svých fanoušků a rozjeli další párty. Jedenáctou v řadě.