2. 5. 2024

Jak Lewandowski sestřelil 4 góly Real Madrid a poslal BVB do finále LM!

Zdroj: Freepik

Duben roku 2013 se v Lize mistrů nesl ve znamení souboje německých velkoklubů s těmi španělskými. Bayern Mnichov si tehdy poradil s Barcelonou a Borussia Dortmund díky kanonádě Roberta Lewandowskiho vyřadila Real Madrid.

Na velké finále LM, které by se neslo v duchu El Clásico a souboje dvou nejlepších fotbalistů Messiho a Cristiana Ronalda nedošlo.

Dortmund v sezoně 2012/13 uspěl i ve třetím souboji s Realem v této sezoně Ligy mistrů.

Na podzim ho odsunul na druhé místo ve skupině, když doma zvítězil 2:1 a venku uhrál remízu 2:2.

V prvním semifinálovém utkání mu pak díky čtyřem brankám polského ostrostřelce uštědřil nečekaný výprask.

Sestřih utkání 👇

V sedmé minutě ještě proti Reusově přízemní střele výborně zakročil brankář Realu López, o minutu později už ale vyprodaný Vestfálský stadion slavil.

Po Götzeho centru z levé strany se dostal Lewandowski před Pepeho a z voleje usměrnil míč do sítě – 1:0.

Dortmund byl na koni a v dalším průběhu první půle se snažil kontrolovat hru, naopak Real dlouho vůbec nehrozil.

Když už se zdálo, že Borussia půjde do kabin s náskokem, nabídl domácí Hummels svou hrubkou hostům vyrovnání. Špatně trefil vysoký míč, vyslal tím do úniku Higuaína a ten předložil gól před prázdnou branku Ronaldovi – 1:1.

Po přestávce Bílý balet zcela propadl.

Vše začalo v 50. minutě, kdy Reus vrátil míč před branku a Lewandowski na hranici ofsajdu podruhé překonal Lópeze.

Polský reprezentant byl k nezastavení a za dalších pět minut zkompletoval hattrick. Ve vápně se obtočil kolem Pepého a před zraky českého delegáta utkání Petra Fouska nekompromisně zavěsil pod břevno.

Životní večer Lewandowského tím ale ještě nekončil. V 66. minutě totiž fauloval ve vápně Xabi Alonso a polský kanonýr se z penalty nemýlil.