2. 5. 2024

Jak David Luiz gólem z přímého kopu naposledy rozjásal Brazilce na domácím MS 2014!

Zdroj: Freepik

V roce 2014 se konalo mistrovství světa v zemi fotbalu zaslíbené – Brazílii. Ta měla titulové ambice a až do čtvrtfinále šlo vše podle plánu. Kdo by si pomyslel, že parádní gól Davida Luize na 2:0 proti Kolumbii bude poslední brazilská radost na šampionátu.

Rozpumpované publikum ve Fortaleze sledovalo 4. července 2014 parádní fotbal, v němž měli domácí jasně navrch.

Už po sedmi minutách poslal domácí do vedení Thiago Silva. Podruhé vybuchlo obecenstvo nadšením v minutě devětašedesáté.

Faulující Rodríguez totiž Brazilcům zařídil přímý kop, čehož David Luiz dosyta využil. Na jeho exkluzivní střelu ze třiceti metrů by Ospina neměl ani s navijákem.

Záznam gólu 👇

Od té doby zastihly Brazílii na šampionátu pouze temné momenty.

O pár minut později musel být po faulu obránce Zunigy odnesen ze hřiště Neymar – největší hvězda tehdejšího Scolariho výběru. Kolumbie navíc stihla zápas zdramatizovat, ovšem na víc než gól se nezmohla.

V semifinále pak přišla pro Brazílii historická potupa po výprasku 1:7 od Německa. V boji o bronzové medaile pak domácí nestačili na Nizozemce v poměru 0:3.