22. 2. 2024

Jak Bradshow nechtěně rozhodl Super Bowl zadkem!

Zdroj: Freepik

Ostře sledovaný Super Bowl roku 2012 ve kterém se proti sobě postavily dva velké týmy New Yorku Giants a New England Patriots rozhodl nechtěným touchdownem running back Ahmad Bradshow.

Nesmíš skórovat, nesmíš skórovat… Pokyny z lavičky měl sice hráč týmu amerického fotbalu New York Giants Ahmad Bradshow v hlavě, ale instinkty a nakonec i gravitace byly proti – jeho nevídaný touchdown rozhodl ostře sledovaný Super Bowl proti celku New England Patriots.

Zní to trochu zvláštně, ale je to tak. Minutu před koncem finálového duelu Obři prohrávali 15:17, když rozehrávač Eli Manning šeptal svým kolegům: „Nesmíme to dát, nesmíme to dát.“

Chtěl totiž ušetřit ještě více času, aby Patrioti už nestihli odpovědět. Jenže ti právě vymysleli pravý opak – nechali v obraně obří díru, která se rozevřela přímo před Ahmadem Bradshowem, který od Manninga převzal míč.

S ním se automaticky rozběhl ke koncové čáře a až tam si uvědomil, že by měl ještě ušetřit alespoň pár vteřin: zastavil, otočil se a na bobku balancoval těsně před čárou, aby za ní nakonec stejně dopadl – nejdříve svým pozadím. Prostě si sedl na zadek.

Tenhle nechtěný a hodně kuriózní touchdown nakonec Super Bowl rozhodl. Patrioti se už prosadit nedokázali. Bradshow nicméně v poslední minutě prožíval muka.

„Byl jsem tak vystrašený a nervózní, až jsem se klepal. Bylo to děsivé. Ale naše obrana vydržela,“ oddechl si po zápase.

„Byl jsem v hodně zvláštní situaci. Všichni v Giants chceme touchdowny, je to něco, co máte stále v hlavě. Je to proti vaší přirozenosti neskórovat, když se celý život snažíte o to tam ten míč položit,“ popisovala hvězda své „selhání“, které nakonec Obrům přihrálo triumf v Super Bowlu.