25. 5. 2024

Jak Alexander-Arnold důmyslným rohem vyřadil z Ligy mistrů Messiho Barcelonu!

Zdroj: Depositphotos

V úvodním semifinále Ligy mistrů 2019 porazila Barcelona doma na Camp Nou Liverpool 3:0 a byla blízko postupu. Ten se jí však začal v odvetě na Anfield Road vzdalovat…

Před utkáním se mohlo zdát, že je jasno. Liverpoolu se příliš šancí nedávalo, zvlášť, když se musel obejít bez zraněných opor Salaha a Firmina.

Jenže příležitosti se chopili jiní. Ti, od kterých se to rozhodně tolik nečekalo.

Domácí sice rychle vedli po gólu Origiho, ale tak jednoznačnému průběhu nic nenahrávalo. Šance střídala šanci.

Náhradník Wijnaldum dvěma rychle po sobě jdoucími góly katalánský celek naprosto zmrazil. Dvojzápas byl rázem vyrovnaný a Barceloně se rozklepala kolena.

Čtvrtá branka jako by perfektně dokumentovala dění ve druhé půli. Alexander-Arnold svou chytrou rozehrávkou rohového kopu naprosto zaskočil laxní hostující obranu, jež nechala Origiho na hranici malého vápna naprosto osamoceného.

„Vůbec proto nemám vysvětlení,“ nechápal prezident katalánského velkoklubu Josep Maria Bartomeu, co se s jeho hráči v inkriminované chvíli dělo.

Vůbec neragovali. Alexander-Arnoldovi dělajícímu pár úkroků od rohového praporku a hned promptně centrujícímu před Ter Stegena nevěnovali absolutně pozornost. Střílejícímu Origimu tuplem ne.

„Proto vysvětlení neexistuje,“ nemohl najít důvod ani Sergio Busquet.

„Uvedli nás omyl. Byli chytřejší než my. I tím, že se v šestnáctce pohyboval jen jeden jejich hráč,“ pokoušel si rozebrat okamžik, který obrátil semifinálovou konfrontaci naruby.

Viděl jsem jen, jak míč letí do sítě, ale vůbec jsem nevěděl, kdo zahrával roh,“ netajil své překvapení ani liverpoolský trenér Jürgen Klopp. „Nebyl jsem sám. Ben Woodburn se na lavičce dokonce ptal: Co se stalo?“ dával k dobrému i údiv devatenáctiletého mladíka sedícího mezi náhradníky.

„Byl to jen instinkt. Jeden z okamžiků, kdy vidíte příležitost,“ tvrdil Alexandr-Arnold, že šlo pouze o rutinní uvažování a nikoli o nějaký předem nachystaný, nebo snad dokonce předem promyšlený signál.

Rozhodující. Postupový.

Ve finále proti Tottenhamu pak Reds dokončili svou spanilou jízdu pro ušatou trofej vítěze Ligy mistrů.