20. 4. 2024

Italský tisk pálí do Plzně: Čeští mistři? Hladká výhra nad neškodným týmem!

Italský tisk považuje úterní výhru fotbalistů Interu Milán 2:0 v Plzni za bezproblémový triumf a splnění povinnosti.

Podle novinářů nenadělali čeští šampioni v druhém kole skupinové fáze Ligy mistrů favoritovi vážnější potíže a sami si nevěděli rady především s dvojicí Edin Džeko, Denzel Dumfries.

„Inter si s přehledem poradil s neškodnou Plzní a pomalu dává zapomenout na porážky s AC a Barcelonou. Rostoucí formu ale musí potvrdit v souboji se silnějšími soupeři,“ napsal list La Gazzetta dello Sport, který uvedl reportáž z utkání titulkem „Džekova show“.

Právě bosenský útočník poslal italský celek do vedení v 20. minutě a v 70. minutě už při přesilovce hostů připravil druhou branku pro Dumfriese.

Viktoria hrála závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného Pavla Buchy.

„Inter na soupeře vlétnul a od první minuty se usadil na útočné polovině. Po červené kartě bylo po zápase, favoritovi stačilo kontrolovat hru. Bezproblémová výhra a první body ve skupině C,“ zhodnotil deník Tuttosport.

„Reakce českého týmu na první branku byla slabá, Chorý byl vepředu zcela osamocený,“ uvedl Corriere dello Sport.

Italský tisk shodně oceňuje, že kouč Simone Inzaghi pošetřil před ligovým soubojem s Udine některé důležité hráče včetně největší ofenzivní hvězdy Lautara Martíneze.

Mohlo se to zdát riskantní, ale ne proti Plzni, které nepomohl ani zaplněný stadion. Rozdíl v technické kvalitě byl příliš velký. Domácí kouč Bílek měl respekt z obvyklého rozestavení Interu 3-5-2, a tak rovněž zvolil pro Plzeň neobvyklý systém se třemi stopery. Po prvním gólu ale musel znovu přeskupit řady, zejména Dumfries byl na pravé straně k nezastavení,“ napsal deník La Gazzetta dello Sport.