22. 6. 2024

Israel Adesanya má jedno přání, než ukončí svoji MMA kariéru!

Co si přeje současný dominantní vládce UFC střední váhy?

Vúterý na Twitteru napsal, že než ukončí kariéru, chce znovu bojovat v Austrálii, kde se naposledy představil v hlavním zápase UFC 243 v říjnu 2019 proti svému zaoceánskému kolegovi Robertu Whittakerovi.

„Než to zabalím, chci ještě jednou bojovat v Austrálii,“ napsal Adesanya.

V příštím zápase se Adesanya utká s Whittakerem v hlavním zápase UFC 271 v Houstonu. Dlouho se doufalo, že odveta bude opět hlavní událostí velké show v Austrálii nebo možná na Novém Zélandu, ale vzhledem k přísným předpisům bezpečnostního protokolu COVID-19 v obou zemích se UFC od UFC 243 nemohla do tohoto regionu vrátit.

„The Last Stylebender“ se narodil v Nigérii, ale v současnosti žije a trénuje na Novém Zélandu. Před svým debutem na UFC 221 v Perthu se zápasil na Novém Zélandu, v Číně a Austrálii.

Do Austrálie se vrátil v únoru 2019 na zápas (který se později po zrušení zápasu mezi Whittakerem a Kelvinem Gastelumem stal hlavní událostí) s Andersonem Silvou na UFC 243 v Melbourne a o osm měsíců později se tam vrátil, aby úspěšně vyzval Whittakera v boji o titul UFC ve střední váze.

Ačkoli Adesanya ve svém tweetu naznačil případný odchod do důchodu, dvaatřicetiletý bojovník nedal najevo, že by v dohledné době plánoval pověsit rukavice na hřebík. Adesanya se od roku 2010 profesionálně věnuje kickboxu, boxu a MMA.