28. 2. 2024

Ibrahimovič odmítá skončit! Jaký odvážný cíl s AC Milan má?

Švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovič momentálně nehraje kvůli zranění achilovky, ale kariéru zřejmě ještě neukončí.

Čtyřicetiletý veleúspěšný útočník je součástí italského týmu AC Milán už dva roky a dal najevo, že San Siro neopustí, dokud nezíská nějakou trofej.

AC Milán v současné době bojuje o titul v nejvyšší domácí soutěži Serii A a stále má šanci získat trofej Coppa Italia. Ibrahimovič má s tradičním milánským klubem smlouvu do konce aktuální sezony. V aktuální sezoně Serie A nastoupil do 15 zápasů a vstřelil osm gólů.

„Fotbal pro mě znamená celý svět a spojuji s ním svou budoucnost. Jsem zklamaný, že momentálně nemohu hrát. Rád bych týmu pomohl ve zlomových okamžicích sezóny. Od mého návratu do Milána jsme dosáhli velkých úspěchů a chybí nám jediné – vyhrát trofej. Dokud s AC nevyhraju něco velkého, tak neskončím,“ prohlásil Zlatan Ibrahimovič, kterého citoval portál goal.com.

Aktuální pohled na tabulku nejvyšší italské ligy říká, že AC Milán je na prvním místě společně s SSC Neapol se stejným počtem 57 bodů z 27 zápasů.

Klub slovenského internacionála Stanislava Lobotky má lepší skóre, a proto je na prvním místě. Obhájce titulu Inter Milán, který má o zápas méně, je třetí s dvoubodovou ztrátou.

V úterý 1. března se AC Milán utká v prvním semifinále Coppa Italia s městským rivalem Interem. Kromě Ibrahimoviče bude v týmu Rossoneri chybět i dánský obránce Simon Kjaer, který má zraněné koleno.

Švédský dlouhán Ibrahimovic už má s AC Milán dvě trofeje. Bylo to však během jeho prvního „působení“ na San Siru, kdy s týmem vyhrál nejvyšší domácí soutěž a získal také italský Superpohár.