3. 5. 2024

Hradci Králové vystřelil postup do čtvrtfinále LM v prodloužení Cingel!

Zdroj: Depositphotos

Hokejisté Hradce Králové porazili v odvetném osmifinále play off Ligy mistrů Färjestad 4:2 v prodloužení a postoupili do čtvrtfinále.

O vyřazení úřadujícího švédského šampiona rozhodl v 68. minutě svým druhým dnešním gólem slovenský útočník Lukáš Cingel.

První osmifinále ve Švédsku vyhrál před týdnem Färjestad 4:3. Dnešní odveta po základní hrací době skončila vítězstvím Východočechů 3:2, ve druhé třetině přitom domácí vedli 3:0. Hradec Králové tak drží naději na zopakování finálové účasti z ročníku 2019/20.

Domácí se v odvetě museli vyrovnat s rozšířenou marodka, na niž přibyli oproti prvnímu duelu útočníci Smoleňák, Zachar a Pavlík.

Úvod sice herně patřil Färjestadu, ten však v obrovském tlaku dvakrát trefil tyč a český účastník už do osmé minuty otočil skóre dvojzápasu: Z úniku se trefil provizorní kapitán Kevin Klíma, z přesilové hry Cingel.

Navzdory herní aktivitě trápila úřadujícího mistra švédské soutěže velmi nepřesná koncovka. V polovině utkání navíc zaváhal obránce Tornberg a z protiútoku zvýšil na 3:0 Pilař, jenž vstřelil svůj první soutěžní gól v sezoně.

Hosté však osmifinále zdramatizovali, když brankáře Kiviaha poprvé překonal před koncem druhé části Lawner.

Mountfield potom znovu přidal snahu, nejtěsnější náskok se však nepodařilo navýšit ani osamocenému Lvovi a místo toho v 54. minutě vyrovnal celkový účet z přesilové hry Lindqvist.

Vítěze tak určilo až prodloužení, ve kterém se po řadě příležitostí na obou stranách prosadil Cingel.

Východočeši ve čtvrtfinále narazí začátkem prosince na vítěze série Zugu s Mnichovem, v níž švýcarský celek vyhrál první utkání na ledě soupeře 5:1. Odveta je na programu ve středu.

Mountfield Hradec Králové – Färjestad BK 4:2 (2:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kevin Klíma (Piegl), 8. Cingel (Lev, Okuliar), 29. Pilař (Kevin Klíma, Jank), 68. Cingel (Jergl, Blain) – 37. Lawner (Lindqvist), 54. Lindqvist (Nilsson). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Žák (SR) – Špůr, Hynek (oba ČR). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 3111. Výsledek prvního zápasu: 3:4, postupuje Hradec Králové.

Sestavy:

Hradec Králové: Kiviaho – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Čáp, Piegl – Doležal, Lev, Okuliar – Jergl, Lalancette, Kevin Klíma – Kelly Klíma, Cingel, Pilař – Morong, Štohanzl, Moravec. Trenér: T. Martinec.

Färjestad: Tomkins – Pokka, Lindroth, Nyström, Göransson, Tornberg, Bergqvist, Berglund – Aslund, Elie, Nygard – Lindqvist, L. Johansson, M. Nilsson – Viksten, Lundh, Lawner – Forsell, Andersen, Jakobsson. Trenér: Mitell.