5. 5. 2024

Hokejisté Luley s obráncem Pyrochtou postoupili do finále Ligy mistrů, tam je čeká Tampere!

Hokejisté Luley s českým obráncem Filipem Pyrochtou postoupili do finále Ligy mistrů.

V odvetném semifinále v úterý porazili doma v souboji švédských celků Frölundu 4:3 po samostatných nájezdech poté, co před týdnem v Göteborgu remizovali 2:2.

Centr Jan Kovář s Zugem naopak končí. Švýcarský mistr doma prohrál s Tapparou Tampere 2:3 a dohnat ztrátu 0:2 z prvního duelu se mu nepodařilo.

Finále se hraje sobotu 18. února v Lulee a Pyrochta se může stát druhým českým vítězem soutěže. Loni triumfoval se švédským Rögle bek Vojtěch Mozík.

Lulea se v první třetině ubránila při třech oslabeních a po půl minutě druhé třetiny sama v početní výhodě otevřela skóre díky Eriku Gustafssonovi.

Mezi 28. a 31. minutou otočili stav Filip Johansson s kapitánem Joelem Lundqvistem, ale za 131 sekund smazal ztrátu Jesper Sellegren a 41 sekund před koncem druhé části poslal domácí do vedení Isac Brännström.

Ve 43. minutě ale odpověděl obránce Petteri Lindbohm a poslal zápas do prodloužení.

V něm se v deseti minutách nerozhodlo a v rozstřelu rozuzlil zápas v osmé sérii Brendan Shinnimin.

Lulea si tak zahraje v osmém ročníku soutěže finále podruhé a bude se snažit navázat na triumf z premiérového ročníku 2014/15.

Čtyřnásobný šampion Frölunda na šestou účast ve finále nedosáhla.

Zug se ujal vedení v 16. minutě, kdy se natlačil před branku Justin Abdelkader a z dorážky se prosadil Reto Suri. V čase 35:18 ale odpověděl Patrik Virta.

Po 38 sekundách třetí třetiny v přesilové hře proměnil Kovářovu přihrávku Fabrice Herzog a opět vykřesal domácím naději.