3. 5. 2024

Hložek se Schickem se trefili, jejich Leverkusen však v poháru nečekaně končí!

Nová posila ze Sparty Adam Hložek i nejlepší klubový kanonýr Patrik Schick se gólově prosadili v prvním soutěžním zápase Leverkusenu v sezoně. Překvapivé porážce v Německém poháru však nezabránili.

Fotbalisté Bayeru prohráli v prvním kole na hřišti nováčka třetí bundesligy Elversbergu 3:4.

Reprezentační ofenzivní univerzál Hložek přestoupil do Leverkusenu v červnu ze Sparty a mezi střelce se zapsal už po pěti minutách.

Po typické kličce zamířil přesně zpoza pokutového území. Přesto jen vyrovnal na 1:1, protože před ním už se prosadil Jannik Rochelt. Ještě do přestávky Elversberg znovu dvakrát vedl a po pauze senzaci dokonal.

Schick v 89. minutě už jen porážku účastníka Ligy mistrů zmírnil. Hložek už v té době na hřišti nebyl, po 69 minutách střídal.

„S tolika inkasovanými góly neuděláte nic. Máme v útoku kvalitní hráče, ale když musíme dát pět gólů, tak je to hodně těžké,“ posteskl si gólman a kapitán Lukas Hradecký, který se šel po debaklu omluvit fanouškům.

Leverkusen vypadl v prvním kole poháru po 11 letech. Ligová soutěž v Německu začne za týden.