Historie NHL v Praze? Hrálo se těchto 7 zápasů!

NHL v Česku? To byl dlouhá léta sen snad každého tuzemského hokejového fanouška! Nejlepší hokejová liga světa se v pražské O2 aréně představila poprvé v říjnu 2008.

Od té doby se zde odehrálo 5 zápasů. Pojďme si je připomenout.

Říjen 2008 a New York Rangers vs Tampa Bay

Ten úplně první zápas slavné NHL na českém území se odehrál 4. října 2008 v pražské O2 aréně mezi New York Rangers a Tampou Bay. A jak to dopadlo?

Ticho. Premiérový zápas hokejové NHL v Praze sledovala zaplněná O2 Arena (17 085 diváků), ale atmosféra tomu neodpovídala. Možná i kvůli nenaplněnému očekávání. Duel totiž moc vzrušení nepřinesl.

„Lidi v podstatě nevěděli, komu mají fandit. To pak máte složité, hrály proti sobě dva týmy, které tu nejsou doma,“ komentoval tehdy Petr Průcha, útočník Rangers, na jejichž stranu se v průběhu duelu přiklonilo možná víc fanoušků.

New York Rangers vyhráli 2:1 brankou Dubinskiho z 55.minuty. Na straně Tampy byli na soupisce Češi Václav Prospal a Radim Vrbata, na té Newyorské zase Petr Průcha a obránce Michal Rozsíval.

Tampa Bay vs New York Rangers 1:2

Branky a nahrávky: 44. St. Louis (Lecavalier) – 39. Näslund (Gomez), 55. Dubinsky (Girardi, Mara). Rozhodčí: Fraser, Shick – Cvik, Pare. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 21:41. Diváci: 17 085. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.

Sestřih utkání 👇

Odveta byla na programu hned druhý den. A také druhý pražský zápas hokejové NHL skončil vítězstvím hráčů New York Rangers nad Tampou Bay v poměru 2:1.

Floridský tým sice vedl zásluhou Adama Halla, v průběhu druhého dějství však skóre zaslouženě otočili Wade Redden a Scott Gomez.

New York Rangers vs Tampa Bay 2:1

Branky a nahrávky: 24. Redden (Näslund, Gomez), 33. Gomez (Voros, Redden) – 19. Hall (Meszároš, Gratton). Rozhodčí: Fraser, Shick – Cvik, Pare. Vyloučení: 5:4, navíc Voros – Malone oba 5 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:19. Diváci: 17.085.