26. 4. 2024

Hertl přispěl gólem a nahrávkou k výhře San Jose, Blümel debutoval!

Zdroj: Depositphotos

Hokejový útočník Tomáš Hertl vstřelil v NHL rozdílový gól a navrch na jednu branku přihrál při výhře San Jose 5:4 v Dallasu. Za poražené debutoval v soutěži Matěj Blümel.

Hertl si první bod připsal za přihrávku, po které Alexandr Barabanov vyrovnal na 1:1, a už po 29 sekundách třetí třetiny zvýšil na 5:2.

Český útočník se v rychlém protiútoku ocitl sám před gólmanem Jakem Oettingerem, s pukem zakvedlal a poslal jej bekhendem pod horní tyčku.

Pražský rodák má formu, v posledních šesti utkáních nasbíral deset bodů (3+7).

Blümel strávil na ledě čtrnáct minut a sedm sekund, během kterých si připsal dvě střely a také dva záporné body za účast při inkasované brance.

Jeho spoluhráč Radek Faksa vyšel naprázdno a v této sezoně má na kontě jen jednu asistenci ze čtrnácti utkání. Společně s Hertlem se radoval z výhry i Radek Šimek.

Kämpf si připsal druhou asistenci u gólu, kterým otevřel Zach Aston-Reese z dorážky skóre.

Pittsburgh otočil na přelomu první a druhé třetiny trefami Jasona Zuckera a Jevgenije Malkina, který vstřelil v NHL 450. gól.

Toronto vyrovnalo brankou Williama Nylandera, ale vedení strhl na stranu Penguins Brock McGinn a výhru zpečetil při powerplay Jake Guentzel.

Rutta přešel zákrok Ovečkina s nadhledem a řekl, že zranění naštěstí nebylo vážné, a tak mohl nastoupit.

V zápase si připsal dva kladné body za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance a celkově je v této statistice s devíti body nejlepší v sezoně mezi českými hráči.

Největší česká sázková kancelář Tipsport rozdává super bonusy i peníze zdarma. Získej 300 kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč a sleduj živé přenosy všech NHL zápasů na TV Tipsport!

Statistika sobotních zápasů NHL:

Toronto – Pittsburgh 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 14. Aston-Reese (Kämpf), 38. W. Nylander – 20. Malkin, 22. Zucker, 42. McGinn, 60. Guentzel. Střely na branku: 30:23. Diváci: 19.229. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Zucker (oba Pittsburgh), 3. W. Nylander (Toronto).

Washington – Tampa Bay 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 28. a 58. Milano, 11. Mantha, 35. Protas, 45. Sheary – 53. Perbix. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Milano, 3. Kuemper (všichni Washington).

Dallas – San Jose 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)

Branky: 5. a 20. Jamie Benn, 47. Hintz, 53. Pavelski – 7. Barabanov (Hertl), 20. J. Svečnikov, 21. Meier, 22. Couture, 41. Hertl. Střely na branku: 29:18. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Couture (oba San Jose), 3. Jamie Benn (Dallas).

Seattle – Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 19. Zuccarello. Střely na branku: 28:21. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Zuccarello (oba Minnesota), 3. M. Jones (Seattle).

3.Colorado1271445:3415
4.Minnesota1471640:4215