28. 3. 2024

Hanba! Covidem zdecimovaný tým nechali hrát v devíti: A výsledek?

V sobotní dohrávce 12. kola portugalské nejvyšší fotbalové soutěže porazila Benfica v lisabonském derby domácí Belenenses 7:0 a na čele tabulky má nyní dvoubodový náskok před FC Porto. Proč se ale tenhle zápas zapíše černým písmem do dějin portugalské ligy?

Na začátku druhého poločasu musel rozhodčí zápas předčasně ukončit. Domácí totiž nastoupili od úvodního hvizdu pouze s devíti hráči a trenéry bez střídání kvůli velkému marodění v týmu způsobenému koronavirem, přičemž jejich náhradní brankář Joao Monteiro hrál ve středu pole.

V prvním poločase inkasovali sedm gólů a na začátku druhého nastoupilo kvůli „zraněním“ pouze sedm hráčů. A poté, co hned na začátku druhého dějství odstoupil další hráč, musel rozhodčí Manuel Mota zápas předčasně ukončit, protože domácí hráli v šesti.

„Byla hanba, že se vůbec hrálo. Když jsme požádali ligu o odklad, zamítli nám ho s tím, že máme k dispozici osm hráčů. Ti, kteří dnes museli hrát, jsou hrdinové,“ citovala agentura AFP prezidenta domácího týmu Ruie Pedra Soarese. „Je to černý den pro portugalský fotbal. Stejně jako Belenenses nám nařídili hrát,“ řekl prezident Benfiky Rui Costa.