30. 11. 2023

Glover Teixeira reaguje na titulové šarády: Cítím nerespektovaný!

Jakmile se včera objevila zpráva o zranění nejlepšího českého bojovníka MMA Jiřího Procházky, začalo se očekávat, jak vedení UFC vyřeší otázku titulu UFC ve váze do 93 kg.

Otázka nabyla ještě větší intenzity poté, co se Procházka rozhodl uvolnit titul.

Americká organizace přišla s řešením v okamžiku, kdy byl zápas o pás ohlášen na prosincový termín.

Jak je ale možné, že o něj nebojuje Procházkův původní soupeř, Brazilec Glover Teixeira?

Vedení UFC mu nedalo na výběr

Trůn polotěžké váhy nezůstane dlouho bez šampiona.

Turnaj UFC 282 přinese 11. prosince souboj mezi Polákem Janem Blachowiczem a Dagestáncem Magomedem Ankalajevem.

Nová sázkovka Betano se nebojí rozdávat tučné bonusy a peníze zdarma, vsadit si můžeš na MMA, K1 i box bez otravných limitů. REGISTRUJ SE ZDE A VYZVEDNI 3000 Kč pro nové hráče.

Tím pádem zůstane první uchazeč o titul v divizi Glover Teixeira nejen bez soupeře, ale také bez šance na titul.

V rozhovoru pro kanál YouTube Super Lutas se bývalý šampion UFC vyjádřil k jednání na pozadí nešťastného zranění Jiřího Procházky.

„Po zranění Procházky mi nabídli Ankalajeva. Ale jde o to, že (Ankalajev) má jiný styl a poslední měsíce jsme se soustředili vyloženě na Jirku, takže jsem je požádal o více času na přípravu. Chtěl jsem bojovat v Brazílii (v lednu). Řekl jsem jim, že potřebuji pár týdnů, abych se připravil na jeho styl.“

Teixeira se chtěl utkat s Janem Blachowiczem na UFC 282, ale to se nesetkalo se souhlasem promotérů.

Populární bojovník zdůvodnil své rozhodnutí utkat se s Blachowiczem ve Vegas tím, že se na něj na rozdíl od Magomeda Ankalajeva nebude muset dlouho speciálně připravovat.

„Je mi třiačtyřicet let. Rád bych si pás přivezl domů do Brazílie. Myslím, že si to zasloužím. Bylo mi řečeno, že musím zápasit ve Vegas, na což jsem řekl, že to zvládnu, ale musí to být s Janem (Blachowiczem).

Protože jsem s ním už bojoval, nepotřebuji se na něj nijak zvlášť připravovat.

Ale dostal jsem odpověď, že (Janovi) je 39 let a že už ten zápas viděli. Byl jsem v šoku. Děláte si srandu? Je mi 43 let,“ popsal rodák ze Sobralie.

Zkušený veterán dal jasně najevo, že je rozhodnutím představitelů UFC zklamán.

V současné situaci Teixeirovi nezbývá než čekat na vývoj situace v polotěžké váze UFC.

„Počkám. Měl bych být vyzyvatelem číslo jedna. Budu bojovat s vítězem zápasu (mezi Blachowiczem a Ankalajevem). UFC mi zatím nic neřekla, ale není to jasné? Já, Jirka a Jan, my tři jsme v titulovém mixu.

Cítím se trochu zneuznaný po tom všem, co jsem pro tuto organizaci udělal. Jsem zklamaný z toho, jak se s tím vypořádali. Proč jsem nedostal šanci vyzvat Jana? Dva staří známí opět proti sobě, to bychom to povýšili lépe než duel s Ankalajevem.

Ne že bych Ankalajeva nějak haněl, ale ve Státech není tak známý, možná je to v Rusku jinak. Upřímně nechápu, co všechno (vedení UFC) dělají,“ dodal.

Glover Teixeira se stal šampionem UFC loni v říjnu.

O titul následně přišel v dalším zápase o několik měsíců později, kdy se utkal s Čechem Jiřím Procházkou.