19. 6. 2024

Gavi stále neprodloužil smlouvu s Barcelonou, jeho agent se objevil v kanceláři Realu Madrid

Zdroj: Freepik

Gavi se ve svých 17 letech dokázal prosadit do základní sestavy Barcelony poté, co mu na začátku této sezony kývl bývalý trenér Ronald Koeman. Jeho nástupce Xavi Hernandez rovněž vložil do Gaviho důvěru.

Gaviho smlouva končí 30. června 2023 a obě strany se zatím nedohodly na jejím případném prodloužení, i když je španělský reprezentant ochoten zůstat na svém místě.

Mezitím však návštěva Gaviho agenta Ivana de la Peny v kancelářích Realu Madrid ve Valdebebas před několika dny vyvolala zvěsti o možném zájmu Los Blancos o barcelonského záložníka.

De la Pena se však do Valdebebasu vydal vyjednávat o prodloužení smlouvy se záložníkem Realu Madrid B Marcem Cucalonem.

Sám Gavi již dříve odmítl Real Madrid a rozhodl se pro Barcelonu, přičemž něco podobného se stalo i s jeho spoluhráčem Nicem Gonzalezem, který dal jasně najevo, že chce hrát za Barcelonu, když na dveře zaklepali Los Blancos.

Pakt o neútočení

Prezident Realu Madrid Florentino Perez se neoficiálně dohodl se svým barcelonským protějškem Joanem Laportou, že nebudou dělat žádné kroky za hráče toho druhého, když jim končí poslední rok smlouvy.

Několik elitních evropských klubů, včetně Bayernu Mnichov, si Gaviho vyhlédlo, ale jeho agent i hráč dali přednost jednání s Blaugranou před zahájením rozhovorů s jinými kluby.

Nicméně ani Gavi, ani Ronald Araujo, jehož kontakt rovněž končí v roce 2023, se zatím nedohodli na prodloužení svých smluv a Barcelona může riskovat, že o ně příští léto přijde v rámci volného přestupu.

Zdroj: Marca