22. 9. 2023

Fury si brousí zuby na šampiona UFC! Čeká nás megazápas v boxu nebo MMA?

Dva králové bojových sportů projevili zájem o vzájemný souboj, který jistě přiláká miliony diváků, což samozřejmě může přinést i miliony.

Zatím se oba neshodli na tom, zda se utkají v boxu, nebo v MMA. V každém případě by se však Tyson Fury a Francis Ngnannou měli utkat v zápase, v němž by měli mít na rukou rukavice MMA.

Tyson Fury položil na Twitteru zřejmou otázku a označil Dana Whitea (prezidenta UFC) a šampiona těžké váhy Francise Ngannoua. „Kdo by mě chtěl vidět v boxerském zápase v rukavicích, které se používají v UFC?“.

Odpověď šampiona, který bude brzy obhajovat titul proti Cyrilu Ganeovi, na sebe nenechala dlouho čekat. „A co pravidla MMA s boxerskými rukavicemi? Mohu vám prokázat takovou laskavost.“

„Chceš vstoupit do mého světa a vyzvat mě a Deontaye Wildera na boxerský zápas? Mohu vám zaručit, že byste byli vyřazeni a zaplatili nejvyšší daň. Tak se nad tím zamyslete,“ prohlásil poté Fury.

Mimochodem, tento zápas není prvním, kdy se šampion UFC takto vyjádřil, první debata na toto téma se měla podle amerických zdrojů uskutečnit již v lednu. „Až to 22. ledna vyřdím (pozn. red. obhajobu titulu), budu s tebou bojovat podle jakýchkoli pravidel, třeba i v ringu nebo v telefonní budce,“ napsal Ngannou.