29. 4. 2024

Fotbalisté Barcelony porazili Cádiz a dál vedou o osm bodů před Realem

Fotbalisté Barcelony v 22. kole španělské ligy zvítězili doma nad Cádizem 2:0. Vyhráli posedmé v řadě a na druhý Real Madrid mají stále náskok osmi bodů.

Katalánský velkoklub uspěl díky dvěma brankám v závěru prvního poločasu.

Nejprve se trefil Roberto a v nastavení přidal svůj 15. gól v sezoně nejlepší ligový střelec Lewandowski.

Barcelona ve 22 kolech udržela 17 čistých kont a obdržela pouze sedm branek, čímž v obou případech pokořila historické rekordy.

Atlético Madrid zvítězilo doma nad Athleticem Bilbao 1:0 a bodovalo už pošesté v řadě, z toho čtyřikrát vyhrálo.

Jedinou branku utkání dal v 73. minutě Griezmann. Atlético je v tabulce čtvrté s náskokem čtyř bodů na pátý Betis Sevilla. Bilbao je sedmé.

Fotbalisté Vallecana remizovali doma s FC Sevilla 1:1. Za hosty se prvním poločase trefil Suso, v 65. minutě vyrovnal Lejeune. Vallecano díky prohře Bilbaa zůstalo šesté a drží poslední pohárovou příčku.

Espaňol Barcelona zvítězil na hřišti posledního Elche 1:0 díky Darderově brance v nastavení. Domácí od 81. minuty hráli bez vyloučeného Carmony.

Výsledky 22. kola španělské fotbalové ligy

Elche – Espaňol Barcelona 0:1 (90.+3 Darder), Vallecano – FC Sevilla 1:1 (65. Lejeune – 30. Suso), Atlético Madrid – Bilbao 1:0 (73. Griezmann), FC Barcelona – Cádiz 2:0 (43. Roberto, 45.+1 Lewandowski).