23. 9. 2023

Fofana v problémech! Proč ho kouč Rodgers poslal trénovat s juniory?

Zdroj: Freepik

Francouzský fotbalista Wesley Fofana trénuje s týmem Leicesteru City do 23 let. Trenér Brendan Rodgers ho tam přeřadil poté, co mladý Francouz vynechal trénink s hlavním týmem.

Jednadvacetiletý hráč je v hledáčku Chelsea, která za něj tento týden nabídla 60-70 milionů liber. Právě zájem londýnského velkoklubu měl podle Rodgerse na francouzského obránce špatný vliv.

„Trénuje s „třiadvacítkou“, aby se udržel ve fotbalové kondici a mohl dál pracovat. Tito lidé si dobře vydělávají. Ukázat se na tréninku je minimum, a pokud to nedělají, nemohou očekávat, že budou v týmu,“ nešetřil Rodgers kritikou na adresu agentury AFP.

Poté však naznačil, že problém je pouze dočasný: „Je to dobrý kluk, ale nezvládá všechno, co se teď děje.“

Chelsea již v létě investovala 170 milionů liber do posil a kromě Fofany se snažila získat i Anthonyho Gordona z Evertonu, který odmítl nabídku 45 milionů liber. „Blues“ jednají také s Barcelonou, odkud by chtěli Pierre-Emericka Aubameyanga.

Mladý stoper Fofana chyběl při sobotní porážce 1:2 se Southamptonem a úterní výhře 1:0 nad Stockportem v Ligovém poháru. Pro Lišky to byl vůbec první triumf v sezoně a další zápas je čeká na Stamford Bridge.

Fofana působí u mistra z let 2015-16 od roku 2020, předtím oblékal dres St. Etienne v nejvyšší domácí soutěži.

V březnu podepsal novou pětiletou smlouvu, ale i přesto se očekává, že Chelsea brzy přijde s další nabídkou v hodnotě 80 milionů, což by bylo nejvíce v historii za obránce.