26. 4. 2024

Evropská ligy a finálové zápasy! Jak šel čas?

#2016 Liverpool FC vs FC Sevilla

Sevilla dokázala otočit zápas proti Liverpoolu a po vítězství 3:1 slaví třetí titul v Evropské lize v řadě a hlavně vstupenku do základní skupiny Ligy mistrů pro nadcházející ročník.

Naopak Liverpool bude příští sezonu bez evropských pohárů.

V první půli byl aktivnější ostrovní celek a po zásluze byl odměněn vedoucím gólem Sturridge.

V kabině se Sevilly se ale o poločase musely dít věci. Trenér Emery musel mávnout kouzelným proutkem, protože na hřiště přišel úplně jiný tým.

Hned po 20 vteřinách druhé půle se totiž prosadil Gameiro a obrat dokonal dvěma góly kapitán Coke.

FC Liverpool – FC Sevilla 1:3

Branky: 35. Sturridge – 64. a 70. Coke, 46. Gameiro. Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Lovren, Origi, Clyne – Vitolo, Banega, Rami, Mariano. Diváci: 38.500 (vyprodáno). Místo: St. Jakob Park, Basilej (Švýcarsko).

Liverpool: Mignolet – Clyne, Lovren, Touré (83. Benteke), Moreno – Milner, Can – Lallana (73. Allen), Firmino (69. Origi), Coutinho – Sturridge. Trenér: Jürgen Klopp.

Sevilla: Soria – Mariano, Rami (78. Kolodziejczak), Carrico, Escudero – Krychowiak, N’Zonzi – Coke, Banega (90.+3 Cristóforo), Vitolo – Gameiro (89. Iborra). Trenér: Unai Emery.