28. 3. 2024

Fotbalové EURO a jeho finálové zápasy? Takhle šel čas!

Zdroj: Kicker

#2012 Španělsko vs Itálie

Fotbalisté Španělska jako první tým obhájili titul na evropském šampionátu a vyhráli tři vrcholné turnaje po sobě.

V nedělním finále v Kyjevě porazili Itálii jednoznačně 4:0 a po triumfech na Euru 2008 a předloňském mistrovství světa dokonali „zlatý hattrick“.

O vítězství rozhodli už v úvodním poločase. Ve 14. minutě otevřel skóre Silva, v 41. minutě zvýšil premiérovým reprezentačním gólem Alba. V závěru zpečetili skóre Torres a Mata.

Kouč La Roja Vicente del Bosque se stal po Němci Helmutu Schönovi teprve druhým trenérem, který dokázal vyhrát mistrovství Evropy i světa.

Španělsko – Itálie 4:0

Branky: 14. Silva, 41. Alba, 84. Torres, 88. Mata. Rozhodčí: Proenca – Miranda, Santos (všichni Portug.). ŽK: Piqué – Barzagli. Diváci: 63.170. Místo: Olympijský stadion v Kyjevě (Ukrajina)

Španělsko: Casillas – Arbeloa, Ramos, Piqué, Alba – Busquets, Xabi Alonso, Xavi – Iniesta (87. Mata), Fábregas (75. Torres), Silva (59. Pedro). Trenér: Vicente Del Bosque.

Itálie: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – Pirlo – Marchisio, Montolivo (57. Motta), De Rossi – Balotelli, Cassano (46. Di Natale). Trenér: Prandelli.