17. 4. 2024

Figueiredo: Donutím tu mexickou krysu pykat!

Když ho v červnu loňského roku Moreno uškrtil a vzal mu titul, v návalu emocí jej Fugueiredo ještě nosil po kleci. Do závěrečné trilogie však jeho vztah k mexickému sokovi nebude tak harmonický, ba právě naopak…

Velmi rychle dokázal Brazilec Deiveson Figueiredo zanalyzovat příčinu porážky na UFC 263. Doma v Belému totiž zrovna otevíral vlastní gym a soustředil se spíše na byznysové věci než na vlastní tréninku a cestu.

Před završením trilogie se proto rozhodl pro změnu prostředí a přesunul se do Arizony, kde se připravuje pod vedením bývalého dvojnásobného šampiona UFC Henryho Cejuda. „Henry je velmi komplexní bojovník s vysokým IQ. Dokáže číst taktiku soupeře a dokáže zbystřit mé smysly,“ nešetří k novému kouči chválu.

Cejudo dokáže poskytnout Figueiredovi výhodu i z důvodu, že Moreno byl v minulosti jeho tréninkový partner. „Aby v tom bylo jasno, Moreno byl tím prvním, kdo to celé zkazil. Nejprve zradil Cejuda a potom zradil i mě, když se mi vyhýbal, čímž znevážil mou dobrosrdečnost, když jsem ho nechal bojovat o můj titul. Proto jsme se teď proti němu spolčili, abychom tu krysu donutili pykat,“ vysvětluje současnou situaci.

„Neumím si představit jiný osud, než že toho odporného šmejda knokautuji. Pamatujte si má slova, Morena čeká tvrdé KO a Henry Cejudo při tom bude v mém rohu, aby to viděl,“ potvrdil Figueiredo pro server MMA Fighting.

K završení jeho trilogie zbývají prakticky jen hodiny. UFC 270 se uskuteční již tento víkend v Anaheimu.