5. 5. 2024

Faksa pomohl Dallasu ke srovnání série, Florida postoupila přes Washington

Zdroj: Freepik

Radek Faksa asistoval u vítězné branky Dallasu a pomohl Stars k vyrovnání série s Calgary na 3:3. Dallas v domácím prostředí porazili Flames 4:2 a vynutili si sedmý zápas.

Hokejisté Floridy vyhráli ve Washingtonu 4:3 v prodloužení a zajistili si postup do druhého kola play off NHL. Třemi body k těsné výhře Panthers přispěl Claude Giroux.

Hned čtyřikrát bodovali Mika Zibanejad a Adam Fox, kteří pomohli NY Rangers k výhře 5:3 na ledě Pittsburghu a poslali sérii do rozhodujícího sedmého zápasu.

Značný podíl na výhře Floridy měla první útočná formace ve složení Giroux, Aleksander Barkov, Carter Verhaeghe. Kanadsko-finská trojice si mezi sebe rozdělila tři ze čtyř branek a její členové dohromady získali šest kanadských bodů.

Panthers ve třetí třetině otočili vývoj zápasu, díky dvěma brankám se dostali do vedení 3:2 a sahali po postupu. Washington se však nevzdal,

v závěru stupňoval svůj tlak a minutu před koncem zásluhou T. J. Oshieho vyrovnal. V prodloužení byli šťastnější Panthers, jejichž postupovou branku vstřelil v čase 62:46 nejproduktivnější hráč dosavadního průběhu play off Verhaeghe.

Rangers po první třetině prohrávali již 0:2, ve druhé části ale dokázali stav zápasu otočit a dvěma góly ve třetím dějství svůj obrat pečetili.

Vítěznou branku newyorského celku vstřelil minutu a půl před koncem základní hrací doby Chris Kreider, jenž se v zápase prosadil dvakrát.

Rangers v sérii s Penguins odvrátili i druhý mečbol a vynutili si rozhodující zápas v domácí Madison Square Garden.