23. 4. 2024

Eden Hazard nabírá na síle!

Mohl by se vrátit do základní jedenáctky. Eden Hazard byl tváří Realu Madrid v prodloužení odvetného utkání Copa del Rey proti Elche a díky svému výkonu z lavičky by mohl nastoupit v nedělním utkání LaLigy Santander proti stejnému soupeři.

Belgičan vstřelil vyrovnávací gól po skvělé přihrávce Davida Alaby, což byl jeho teprve šestý gól v dresu Realu Madrid, a ukázal záblesky svých kvalit, díky nimž ho Carlo Ancelotti možná nasadí od začátku na Bernabeu při návštěvě týmu z provincie Aliante.

Bývalá hvězda Chelsea má na svém kontě za dvě a půl sezony stále jen 60 vystoupení za Los Blancos, ale hráč i mnozí další ve Valdebabas věří, že by to mohl být zlomový okamžik.

Jednatřicetiletý útočník byl samozřejmě v lednovém okně předmětem mnoha přestupových spekulací, ale sám Hazard je odhodlaný zůstat v Madridu a bojovat o to, aby se prosadil, a doufá, že konečně jsou jeho problémy se zraněními za ním a dá mu prostor k nadechnutí.

Belgický reprezentant byl k dispozici výběru od konce listopadu, kdy překonal žaludeční virózu, ale ve čtyřech zápasech po svém návratu si připsal pouze devět minut herního času a při triumfu v Supercopa de Espana nebyl vůbec využit.

Jeho neúčast v této soutěži některé překvapila a hráči ublížila, ale jeho gól v Elche byl tolik potřebnou vzpruhou a byl dobře přijat spoluhráči, mezi nimiž je oblíbenou postavou. Při absenci Marca Asensia je velmi pravděpodobné, že Hazard v neděli nastoupí a bude se snažit o pořádný obrat.